X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal Nowe Epifanie z apokalipsą w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 11:00
- Apokalipsa jest w naszej perspektywie widoczna, ale się nie wydarza. Gdy się wydarza, to tylko po to, żeby zapoczątkować coś nowego - tłumaczył w audycji Paweł Dobrowolski, dyrektor Festiwalu Nowe Epifanie.
Audio
Nierządnica Babilonu apokaliptyczna wizja na drzeworycie Albrechta Drera
"Nierządnica Babilonu" apokaliptyczna wizja na drzeworycie Albrechta DüreraFoto: noweepifanie.pl

Rozpoczął się 12. Interdyscyplinarny Festiwal Nowe Epifanie organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji, która potrwa do 28 marca, jest "Któż zdoła się ostać?". Nawiązuje ono do apokalipsy - rozumianej zarówno w sensie dosłownym jako objawienie, jak i w znaczeniu nadanym jej przez tradycję, jako katastrofa. Tegoroczny program teatralny składa się z dziewięciu premier, a do przedstawienia swoich wizji organizatorzy zaprosili nowe pokolenie reżyserek i reżyserów. Natomiast w tegorocznym programie muzyki dawnej twórcy przyglądają się różnym końcom świata: wymieraniu gatunków, instrumentów, stylów.

Nowiny ze świata 1200.jpg
Kino drogi z pozytywnym bohaterem. "Nowiny ze świata" - nowa produkcja z Tomem Hanksem

Festiwal będzie odbywał się online i w ciągu 40 dni będzie miało miejsce 20 wydarzeń. Gośćmi audycji byli Sonia Wronkowska - kurator muzyczny Festiwalu i Paweł Dobrowolski - dyrektor Festiwalu.

Czytaj także:

- W tym roku po raz pierwszy udało się zorganizować Muzeum Ewolucji, do którego w normalnych warunkach nie moglibyśmy państwa zaprosić, ponieważ jest zbyt małym muzeum - podkreślił Paweł Dobrowolski. Mówiąc o przesłaniu festiwalu, podkreślił, że "we wszystkich projektach jest promyk nadziei". - Pokazują one wszystkie, że apokalipsa w jakimś sensie zawsze jest rozczarowująca. Jest horyzontem, który jest nam potrzebny, żeby zorientować się w przestrzeni, ale który w jakimś sensie nigdy się nie wydarza - nigdy nie można uchwycić tego horyzontu - powiedział dyrektor Festiwalu.

W drugiej części audycji gościem byli Olgierd Mikołajski, kustosz Zamku Pieskowa Skała i Hubert Piątkowski, kierownik projektu "Wielokulturowa Rzeczpospolita".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Paweł Dobrowolski i Sonia Wronkowska (Festiwal Nowe Epifanie); Hubert Piątkowski i Olgierd Mikołajski (Zamek Pieskowa Skała)

Data emisji: 18.02.2021

Godzina: 23.36

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Każdy znajdzie coś dla siebie". Janusz Kukuła o "Radiobooku" Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 09:00
- Gdyby nie Teatr Polskiego Radia, tych nagrań by nie było. To miejsce dla artystów. Wiedzieli to już ci, którzy radiofonię w Polsce tworzyli - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyniki badań NCK. Bancerowska: tęsknimy za kontaktem z kulturą

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 19:00
- Wielu Polaków chętnie pójdzie teraz do instytucji kultury. Odwiedzi kina, teatry czy filharmonie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Bancerowska, rzecznik prasowy Narodowego Centrum Kultury. 
rozwiń zwiń