X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Audiobook w formie wideo. "Opowieść na szerokiej przestrzeni historycznej i geograficznej"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 10:17
- Historia ta toczy się na szerokiej przestrzeni historycznej i geograficznej. Zaczyna się 4000 lat temu w chwili upadku państwa Egipskiego i dociera właściwie do naszych czasów - powiedział o audiobooku w formie wideo jego twórca, Jacek "Wiejski" Góralski.
Audio
  • Audiobook w formie video. "To na szerokiej przestrzeni historycznej i geograficznej" ("Weekend Kulturalny")
Materiały promocyjne
Materiały promocyjneFoto: fdrp.org.pl

„Gaspard_03” to audiobook w formie wideo. Opowiada historię fantasy na przestrzeni 4000 lat. Mówi o walce z Czarną Energią, niewidzialnym złem pochłaniającym ludzkość i świat. Za projekt odpowiada Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej. O tym oryginalnym projekcie w "Weekendzie Kulturalnym" opowiedział jej prezes Jacek "Wiejski" Góralski.

Wiłka smocza dziewczynka FREE 1200.jpg
"Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak

"Nieklasyczny audiobook"

Gość Polskiego Radia 24 opowiedział o początkach i założeniu, które towarzyszyło temu projektowi. - Zamysł był taki żeby nie był to klasyczny audiobook, gdzie do jednego zdjęcia ktoś przeczyta opowieść, ale żeby zrobić też z tego namiastkę opowieści filmowej. Tutaj co krok pojawiały się nowe pomysły i opowieści - powiedział twórca.

- Historia ta toczy się na szerokiej przestrzeni historycznej i geograficznej. Zaczyna się 4000 lat temu w chwili upadku państwa Egipskiego i dociera właściwie do naszych czasów. Po drodze znaczna część tej opowieści rozgrywa się na terenach dawnej i obecnej Rzeczpospolitej - zdradził.

Jak powiedział Jacek Góralski, że historia zawarta w audiobooku stworzyła się sama. - Projekt ten był w sercu i głowie od dawna. Obserwowałem sceny z życia współczesnych ludzi i ta historia napisała się sama - powiedział.

- Niebezpieczeństwo fantazji krzyżuje się z niebezpieczeństwem współczesnego życia. Niebezpieczeństwo oderwania od rzeczywistości, od oderwania się od rodziny i zagubienia w świecie wirtualnym. To wszystko się tutaj znajduje - zaznaczył.

Gościem audycji był także dr Mariusz Klarecki, kurator Pałacu pod Blachą, gdzie można znaleźć wystawę łączącej sztukę z przygodą.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
22:15 _PR24_AAC 2021_01_15-23-35-40.mp3 Audiobook w formie wideo. "To na szerokiej przestrzeni historycznej i geograficznej" ("Weekend Kulturalny")

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Jacek "Wiejski" Górski (Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej), dr Mariusz Klarecki (kurator Pałacu pod Blachą)

Data emisji: 15.01.2021

Godzina: 23.35

dz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejna premiera na kanale "Radiobook": "Nietota" Tadeusza Micińskiego. Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 09:01
"Radiobook" to projekt Polskiego Radia, który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły. Tym razem proponujemy powieść jednego z najważniejszych przedstawicieli okresu Młodej Polski, wybitnego mistyka Tadeusza Micińskiego i jego powieść "Nietota" z 1910 roku.
rozwiń zwiń