X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dyrektor Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych: pokolenia przekazują to dziedzictwo

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 23:59
- Po wykonawcach widać, jak pięknie pokolenia przekazują sobie to dziedzictwo. Naprawdę wiele pokoleń śpiewa w domach, a potem przychodzi dzielić się tą wspaniałą nowiną z innymi - powiedziała o XII edycji Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych Joanna Staszak, dyrektor imprezy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/kamienczanka

Już po raz dwunasty w Zakopanem odbędzie się Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze, ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył”. W tym roku ze względu na panującą pandemię koronawirusa, kolęd będzie można posłuchać także na stronach internetowych imprezy. Także z uwagi na brak miejsc noclegowych w festiwalu wezmą udział wyłącznie zespoły podhalańskie. Wydarzenie potrwa do 2 lutego.

Kolęda Szczodre Gody kolędnicy Kolyadki.jpg
Kolędy po staremu i na nowo

"Publiczność nieograniczona"

Gościem "Weekendu kulturalnego" była dyrektor festiwalu. Jak podkreśliła Joanna Staszak, możliwość uczestnictwa w wydarzeniu poprzez stronę internetową stwarza możliwość oglądania dla nieograniczonej liczby widzów. - Od samego początku festiwal rozbrzmiewał w zakopiańskich świątyniach. W każdej świątyni kolędują artyści wraz z widzami. W tym roku obowiązuje nas reżim sanitarny więc poza obecnością w kościele, występów można posłuchać także przez strony internetowe. Pierwszy raz prowadzona jest transmisja online, więc publiczność jest praktycznie nieograniczona - powiedziała.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślała, że festiwal jest okazją do spotkania się z twórczością podhalańską. - Staramy się robić tak, aby w festiwalu brali udział soliści podhalańscy. Przede wszystkim dla osób, które przyjeżdżają. Niejednokrotnie jest też tak, że na koncerty przychodzą także bliscy wykonawców, więc ta publiczność jest zróżnicowana - zaznaczyła.

- W tym trudnym roku zaprosiliśmy właściwie tylko artystów podhalańskich ze względu na brak możliwości noclegowych. Wszystkie 12 koncertów to soliści i zespoły podhalańskie. Po wykonawcach widać, jak pięknie pokolenia przekazują sobie to dziedzictwo. Naprawdę wiele pokoleń śpiewa w domach, a potem przychodzi dzielić się tą wspaniałą nowiną z innymi - podkreśliła dyrektor festiwalu.

Gośćmi "Weekendu kulturalnego" byli także Wojciech Parchem (Polska Opera Królewska), Wojciech Markert (Kierownik Działu Wystaw w Muzeum Józefa Piłsudskiego).

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
23:16 01494bcb.mp3 Rozmowa z organizatorami wyjątkowych wydarzeń kulturalnych ("Weekend kulturalny")

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Joanna Staszak (Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane), Wojciech Parchem (Polska Opera Królewska), Wojciech Markert (Kierownik Działu Wystaw w Muzeum Józefa Piłsudskiego)

Data emisji: 14.01.2021

Godzina: 23.36

dz

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Kolędy i pastorałki

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 23:59
Kolędy z winyli! Od Krystyny Prońko, Alicji Majewskiej, Jerzego Połomskiego, Ireny Santor z 1969 roku do Wiesława Ochmana. Będą też radiowe taśmy z kolędami i pastorałkami
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolędy Podkarpacia

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 16:00
Bartosz Gałązka, folklorysta i pedagog, od 1997 realizuje autorski program badawczy, którego celem jest nagranie, skatalogowanie, transkrypcja (muzyczna i językowa) oraz opracowanie (komentarze, paralele, zestawienia wariantów, mapy zasięgów) tysięcy tradycyjnych śpiewów i melodii, zachowanych w żywej i ginącej tradycji Podkarpacia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolorowo, folkowo i egzotycznie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 22:00
Ostatni program 2020 roku zaczął się zaskakująco. Według prowadzącego miało być "niespiesznie i po cichu", ale muzyczna rzeczywistość okazała się całkiem przeciwna: szybka i głośna. Za to jakże fascynująca! A potem ruszyliśmy wszyscy społem do jedynego otwartego baru, czyli – Zanzibaru. I dalej, w świat w poszukiwaniu nowego, lepszego roku...
rozwiń zwiń