X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jego najcenniejsze fotografie powstały jako zlecenia komercyjne". Radosław Osiński o Helmucie Newtonie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 10:00
- Zgromadziliśmy 200 prac Helmuta Newtona, a wystawa "Lubię silne kobiety" ma charakter retrospektywny - mówił Radosław Osiński, kurator w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
Audio
  • Dr R. Osiński o wystawie H. Newtona ("Weekend kulturalny")
Wystawa zdjęć Helmuta Newtona
Wystawa zdjęć Helmuta Newtona Foto: PAP/ GUIDO MONTANI

Gość audycji opowiadał o wystawie "Lubię silne kobiety" w Centrum Sztuki Współczesnej, która to wystawa jest podzielona tematycznie i składa się na nią ponad 200 zdjęć. Wśród nich znajdziemy modę, humor i portrety. Obrazuje ona wszystkie konwencje, w których tworzył Helmut Newton. Dla oglądających przygotowane są również filmy dokumentalne o artyście. Odbywają się także on-line spotkania z przedstawicielami świata mody, fotografii i filmu.

"Zlecenia komercyjne"

 „Helmut Newton. Piękno i bestia”
Helmut Newton. Piękno i bestia

- To niesamowita okazja, by zapoznać się z Helmutem Newtonem, to rok stulecia jego urodzin. On sam nigdy nie traktował swojej twórczości w kategoriach sztuki, a jego najcenniejsze fotografie powstały jako zlecenia komercyjne - mówił dr Radosław Osiński.

W fotografiach wykonanych pod koniec życia, Newton wymienił ludzkie ciała na manekiny. "Traktując tak nasze ciała, przyjmując za wzór efekty retuszów, stajemy się ofiarami sztucznej rzeczywistości, której daliśmy się zniewolić podobnie jak fotograficzne "modele" Newtona. To pułapka, w której znaleźliśmy się z własnej woli" - czytamy na stronach CSW.


Posłuchaj
22:51 _PR24_AAC 2020_12_18-23-36-02.mp3 Dr R. Osiński o wystawie H. Newtona ("Weekend kulturalny")

W Audycji także o książce "New York Be Me", powieści Wojciecha Kukuły czyli wędrówce po Nowym Jorku z Małym Księciem i Jego Różą, a wszystko o czym możemy przeczytać "oglądamy poprzez kadry z kinowych filmów dobrze nam znanych".


Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Goście: dr Radosław Osiński (CSW) i Wojciech Kukuła (pisarz)

Data emisji: 18.12.2020

Godzina: 23.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Żałoba jako poczucie siebie". Urszula Kluz-Knopek o wystawie "Czas kamienia"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 08:00
- Moja praca mówi o przeżywaniu żałoby po stracie bliskiej osoby. Żałobę traktuję jako pretekst do zajrzenia w głąb siebie - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Kluz-Knopek, autorka wystawy "Czas kamienia". Gośćmi audycji byli też artyści: Barbara Sokołowska i Michał Jakubowicz.
rozwiń zwiń