X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Powieść na 250. urodziny Ludwiga van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 23:59
- "Powrót Beethovena" to tak naprawdę różne prawdziwe życiorysy - to oddanie honorów ambasadorom współczesnych osiągnięć nauki i medycyny - mówił prof. Henryk Skarżyński, otolaryngolog i autor powieści.
Prof. Henryk Skarżyński
Prof. Henryk SkarżyńskiFoto: Mateusz Rekłajtis/PR24

Swoją premierę miała właśnie powieść "Powrót Beethovena" autorstwa prof. Henryka Skarżyńskiego. Światowej sławy otolaryngolog i otochirurg, dzięki któremu wielu chorych na głuchotę dostało szansę na życie w świecie pełnym dźwięków, dał się poznać również jako autor. Jego debiutancka publikacja zbiega się z przypadającą w tym roku 250. rocznicą urodzin Ludwiga van Beethovena.

Beethoven 1200.jpg
Beethoven 2020 - przegląd twórczości kompozytora

- Często przez moich pacjentów byłem pytany "A co by pan zrobił, gdyby przyszedł Beethoven?". Jeżeli dziś możemy pomóc prawie każdemu, to jemu też pomoglibyśmy ponownie usłyszeć świat. Trudno jest nam sobie wyobrazić, jak by się do tego odniósł, jak by to wykorzystał - mówił o swojej inspiracji prof. Skarżyński.

Opowiedział również o rehabilitacji muzyką.

Czytaj także: Ludwig van Beethoven, gdyby żył obecnie, toby słyszał

W audycji również gratulacje od Agnieszki Łesiuk-Krajewskiej dla zespołu portalu PolskieRadio.pl pod kierownictwem dyrektora Krzysztofa Kossowskiego. Zespół otrzymał nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020 w kategorii "Dziennikarz" za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat jednej z najważniejszych bitew w historii świata - Bitwy Warszawskiej 1920.

Czytaj więcej: "To wspaniałe uhonorowanie ciężkiej pracy". PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020

Trzecim gościem Mai Kluczyńskiej był redaktor naczelny radiowej Jedynki. Marcin Kusy zaprosił na koncert finałowy akcji "Choinki Jedynki". Galę 19 grudnia uświetni występ zespołu LemON. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Czytaj także: Finał "Choinek Jedynki 2020". Zebrano rekordową kwotę - 177 626 zł

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
22:50 _PR24_AAC 2020_12_17-23-35-28.mp3 17.12.2020 ("Weekend kulturalny"/Polskie Radio 24)

 

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

Goście: Agnieszka Łesiuk-Krajewska; prof. Henryk Skarżyński; Marcin Kusy (PR1)

Data emisji: 18.12.2020

Godz. emisji: 23.35

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

Premiera dwupłytowego albumu "95 lat Polskiego Radia". Paweł Sztompke: to są dźwięki świetnie znane

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 23:59
- Są to płyty absolutnie wyjątkowe. Podobnie jak inne wydawnictwa fonograficzne Polskiego Radia nawiązują i do tradycji 95-lecia, i do współczesności - powiedział podczas audycji "Weekend kulturalny" Paweł Sztompke, redaktor Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: Beethoven miałby dziś szansę odzyskać słuch

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 18:30
- Beethoven mógłby dziś świetnie funkcjonować, cieszyć się życiem i tworzyć. Ale gdyby dobrze słyszał, to czy powstałyby tak fantastyczne utwory, jak "Oda do radości", którą napisał, gdy już był całkowicie głuchy? - zastanawiał się profesor Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń