X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Premiera dwupłytowego albumu "95 lat Polskiego Radia". Paweł Sztompke: to są dźwięki świetnie znane

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 23:59
- Są to płyty absolutnie wyjątkowe. Podobnie jak inne wydawnictwa fonograficzne Polskiego Radia nawiązują i do tradycji 95-lecia, i do współczesności - powiedział podczas audycji "Weekend kulturalny" Paweł Sztompke, redaktor Polskiego Radia. 
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny Foto: Materiał promocyjny

Dziś swoją premierę ma jubileuszowy, dwupłytowy album "95 lat Polskiego Radia" z piosenkami wybranymi przez słuchaczy. Pod wspólnym tytułem "95 lat Polskiego Radia" znalazły się 32 utwory.

art-95lat-CD.jpg
95 lat Polskiego Radia. Jubileuszowy album z piosenkami wybranymi przez słuchaczy

- To trochę dziwny album dlatego, że na dwóch płytach znajdują się te same piosenki: na drugiej oryginały, na pierwszej piosenki, które zostały jeszcze raz zaaranżowane, zaśpiewane w inny sposób. Podejście do tego jest już bardzo współczesne, a przygotowali ten album od strony aranżacyjnej dwaj znakomici muzycy, kompozytorzy: Krzysztof Herdzin i Adam Sztaba. Mieli do dyspozycji naszą cudowną orkiestrę, nasze studia, wybitnego realizatora. Wszystko to jest od strony artystycznej, muzycznej, dźwiękowej absolutnie na najwyższym poziomie, a same piosenki to historia nie tylko Polskiego Radia, ale również historia Polski - powiedział Paweł Sztompke. 

Fenomen albumu to połączenie tradycji z nowoczesnością. - Są to między innymi utwory, które wybrali nasi słuchacze w konkursie 95-lecia na najpopularniejszą piosenkę. Listę otwiera "Małgośka", którą śpiewa Maryla Rodowicz, a we współczesnej wersji wykonuje ją Renata Przemyk. Takich spotkań współczesności z historią jest tu bardzo wiele - ocenił gość Mai Kluczyńskiej.

Znane dźwięki w interpretacjach i aranżacjach Krzysztofa Herdzina i Adama Sztaby otrzymują nową jakość, w zgodzie z tradycją. - Często w naszych odtwarzaczach pojawiają się płyty, które lubimy. Zastanawiam się, po które z tych płyt będą sięgali nasi słuchacze, czy po te współczesne z nowymi wykonanymi, czy właśnie będą powracali do historii, do oryginałów sprzed lat - podsumował redaktor Sztompke.  

Posłuchaj
22:49 weekend11.12.mp3 Paweł Sztompke o nowym albumie Polskiego Radia ("Weekend kulturalny") 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

GośćPaweł Sztompke

Data emisji: 11.12.2020

Godz. emisji: 23.35

kmp

Czytaj także

"Debiut jest dla mnie stresujący". Wojtek Cugowski o nowym albumie

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 16:50
- Tę płytę obiecałem sobie już dawno. Nastał ku temu dobry czas - powiedział Wojtek Cugowski na antenie Polskiego Radia 24. Po blisko 25 latach kariery gitarzysta znany z zespołu Bracia debiutuje solową płytą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

33. Wielkie Splendory. Janusz Kukuła: środowisko bardzo czeka na te nagrody

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 09:24
- To już 33. raz. A jeżeli coś zdarza się 33 razy, to jest nadzieja, że będzie zdarzało się i kolejne. (...) Środowisko bardzo czeka na te nagrody i przyjmuje je z wielkim entuzjazmem, zrozumieniem i taką wielką wewnętrzną pogodą ducha - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia odnosząc się do gali wręczenia Wielkich Splendorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Splendory 2020. Jędrzej Hycnar: to prestiżowe wyróżnienie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 23:59
- W grupie dziesięcioosobowej założyliśmy teatr "Odmowy". Było to niesamowite zjawisko. Próbowaliśmy stworzyć teatr taki, jaki chcieliśmy. Byliśmy odpowiedzialni za wszystko - o swojej drodze twórczej na antenie Polskiego Radia 24 opowiedział Jędrzej Hycnar, laureat tegorocznych Splendorów, w kategorii debiut aktorski w słuchowisku. 
rozwiń zwiń