X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Splendory 2020. Jędrzej Hycnar: to prestiżowe wyróżnienie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 23:59
- W grupie dziesięcioosobowej założyliśmy teatr "Odmowy". Było to niesamowite zjawisko. Próbowaliśmy stworzyć teatr taki, jaki chcieliśmy. Byliśmy odpowiedzialni za wszystko - o swojej drodze twórczej na antenie Polskiego Radia 24 opowiedział Jędrzej Hycnar, laureat tegorocznych Splendorów, w kategorii debiut aktorski w słuchowisku. 
Audio
  • Jędrzej Hycnar o swojej pracy artystycznej ("Weekend kulturalny")
Splendory, czyli nagrody dla wybitnych twórców teatru radiowego
Splendory, czyli nagrody dla wybitnych twórców teatru radiowegoFoto: Polskie Radio

- Zaczęło się od teatru Tuptusie, do którego uczęszczałem na zajęcia grupy teatralnej. Ta pasja z mojej rodziny przeszła na mnie. Z teatrem jeździliśmy dużo po festiwalach. Zrobiliśmy monodram, który był wspaniałym przeżyciem. Próba zawalczenia o uwagę w takim monodramie była ogromnym wyzwaniem - powiedział Jędrzej Hycnar.

Piotr Beczała 1200.jpg
"To jest naprawdę trudny moment". Piotr Beczała o pracy w czasie pandemii

Laureat Splendorów podkreślił, jak ważne było doświadczenie grania w teatrze "Odmowy". - Pięcioro z nas jest w szkołach teatralnych. Wydaje mi się, że to niezły wynik. W tym teatrze sami pracowaliśmy, żeby to wszystko stworzyć, zbudować inscenizację, przygotować kostiumy, wyprodukować, zagrać, pojechać na festiwal. Była to niesamowita szkoła tego zawodu, i tego jako odnaleźć się w teatrze - zaznaczył. 

Jędrzej Hycnar zadebiutował w słuchowisku "Chaja i Chaim. Opowieść o dwóch liściach" autorstwa Marty Rebzdy i w reżyserii Waldemara Modestowicza. - Kiedy wchodziłem do Teatru Polskiego Radia po raz pierwszy, to na początku ogarnął mnie drobny stres, związany z tym, że w tym miejscu wisi taka atmosfera rzemiosła i kultury tego zawodu. Człowiek kiedy tam wchodzi, widzi te portrety uznanych, wspaniałych aktorów, zaczyna się zastanawiać, czy ja tutaj pasuję, czy mam prawo tu być. Z drugiej strony pojawia się motywacja i radość z tego, żeby pokazać, że tak, że tutaj chciałbym być - opowiedział gość Mai Kluczyńskiej.

Aktor nie narzeka na brak pracy. Wziął udział w najnowszej produkcji Telewizji Polskiej, "Osiecka", gdzie zagrał rolę Marka Hłaski. - Jest to ogromne wyzwanie, dlatego, że jest to próba zetknięcia się z legendą, próba odtworzenia tamtych realiów i tego, jak mogła wyglądać relacja pomiędzy Osiecką a Hłaską. Wydaje mi się, że to nie było proste wyzwanie. Staraliśmy się jak mogliśmy z Elizą Rycembel, która gra młodszą Osiecką. Marek jest postacią trudną oprócz tego, że legendarną, to w niesamowitych amplitudach emocjonalnych. Z jednej strony kobieciarz, z drugiej człowiek o niesamowitej wrażliwości - podkreślił Hycnar.

Janusz Kukuła.jpg
Dyrektor Teatru Polskiego Radia: opowiadamy historię tak, by ludziom żyło się ciekawie

Jędrzej Hycnar zapytany o to, czy lubi oglądać się na ekranie, odpowiedział: - Warto być krytycznym dla siebie, dla przyszłego rozwoju - dodał.

Po raz trzydziesty trzeci Teatr Polskiego Radia przyznał nagrody za wybitne kreacje aktorskie oraz uhonorował osoby szczególnie zasłużone dla radiowej sceny. Podczas gali wyróżnieni zostali również debiutujący w Teatrze Polskiego Radia twórcy: Elżbieta Nagel, Jędrzej Hycnar, Ewa Małecki, Martyna Quant i Grzegorz Łapiński.


Posłuchaj
23:02 _PR24_AAC 2020_12_10-23-36-02.mp3 Jędrzej Hycnar o swojej pracy artystycznej ("Weekend kulturalny")
 

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

Gość: Jędrzej Hycnar 

Data emisji: 10.12.2020

Godz. emisji: 23.35

kmp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

33. Wielkie Splendory. Janusz Kukuła: środowisko bardzo czeka na te nagrody

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 09:24
- To już 33. raz. A jeżeli coś zdarza się 33 razy, to jest nadzieja, że będzie zdarzało się i kolejne. (...) Środowisko bardzo czeka na te nagrody i przyjmuje je z wielkim entuzjazmem, zrozumieniem i taką wielką wewnętrzną pogodą ducha - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia odnosząc się do gali wręczenia Wielkich Splendorów.
rozwiń zwiń