X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mamy być najlepszym pasażerem". Dziennikarz o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 23:59
- Założenie Polskiego Radia Kierowców jest trochę takie, że mamy być najlepszym pasażerem. Na potrzeby otwarcia tej stacji ja stworzyłem jeszcze jedną teorię: że pasażer to jedno, ale my chcemy dodatkowo jeszcze zastąpić wszystkie inne aplikacje, z których korzystają zmotoryzowani - powiedział w Polskim Radiu 24 Kuba Marcinowicz, dziennikarz PRK. 
Audio
  • Kuba Marcinowicz o Polskim Radiu Kierowców (Weekend kulturalny)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Andriiii

Nowy, całodobowy program Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców - działa od piątku 16 października. Można go słuchać na żywo w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, w internecie oraz w systemie radia cyfrowego DAB+.

Powstanie kanału ma związek z przepisami Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej, który nakłada na producentów samochodów obowiązek montowania odbiorników cyfrowej radiofonii naziemnej we wszystkich nowych pojazdach.

Kuba Marcinowicz_PRK
Zacznij dzień z "Rozrusznikiem" - zaprasza Kuba Marcinowicz

- Założenie Polskiego Radia Kierowców jest trochę takie, że mamy być najlepszym pasażerem. Na potrzeby otwarcia tej stacji ja stworzyłem jeszcze jedną teorię: że pasażer to jedno, ale my chcemy dodatkowo jeszcze zastąpić wszystkie inne aplikacje, których używają zmotoryzowani - powiedział w Polskim Radiu 24 Kuba Marcinowicz.


Posłuchaj
23:25 Weekend kulturalny 23.10.mp3 Kuba Marcinowicz o Polskim Radiu Kierowców (Weekend kulturalny)

 

Podkreślił, że "dziś, jeżdżąc samochodem, korzystamy z nawigacji, która informuje nas o korkach, a także o najszybszej, najkrótszej trasie do celu".

- Dodatkowo mamy jeszcze aplikację, która serwuje nam najlepszą muzykę, którą sami sobie układamy. Do tego mamy jeszcze w niektórych samochodach CB-radio, które informuje nas o utrudnieniach na drodze. Mamy informacje w aplikacji, która podaje sygnały, gdzie znajdują się fotoradary albo, w którym miejscu stoi kontrola policji - dodał gość PR24.

- My wszystkie te informacje zbieramy i to my jesteśmy alternatywą dla tych wszystkich aplikacji. Taką mam przynajmniej nadzieję. Codziennie jeżdżę z Polskim Radiem Kierowców. I faktycznie bardzo mi się to podoba jako słuchaczowi - zaznaczył dziennikarz. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Kuba Marcinowicz 

Data emisji: 23.10.2020

Godzina: 23.35

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bezpieczeństwo drogowe jest naszym wspólnym dobrem". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 19:50
- Bardzo wielu słuchaczy korzysta z radia w samochodach, informacja drogowa, pogodowa jest niezmiernie ważna. Do tego dodajemy mnóstwo dobrej muzyki, specjalnie dostosowanej do potrzeb użytkowników dróg - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.
rozwiń zwiń