X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzeba ją traktować jako jeden żyjący, technologiczny organizm". Czaban o wystawie "Co nas przetrwa"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 10:00
- Jesteśmy blisko technologii, ale nie do końca wiemy co z nią dalej zrobić i dokąd ona nas zaprowadzi. Na wystawie jest to pokazane - tak o wystawie "Co nas przetrwa" mówiła w Polskim Radiu 24 jej kuratorka, Anna Czaban.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Wystawa Ursuli Mayer "Co nas przetrwa" pokazywana w Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego, traktuje o tym, że nie da się dziś poprowadzić prostej linii podziału na naturę i kulturę. Żyjemy w przyszłości, w której człowiek nie jest już miarą wszechrzeczy, a jedynie jednym z elementów wszechświata. To pierwsza indywidualna prezentacja austriackiej artystki w Polsce.

- Artystka pozostawia niedopowiedzenia i czas na refleksje. Stawia tezy, że być może przetrwa nas miłość, a być może coś innego. Odpowiedzi szuka w filozofii Dalekiego Wschodu, mowa jest też o pięciu żywiołach - powiedziała kuratorka wystawy.


thumbnail_U-URSULA_MAYER_ 1200.png
"Co nas przetrwa". Wystawa Ursuli Mayer

"Jeden organizm"

Jak podkreśliła, w sztuce Ursuli Mayer dotychczasowe podziały nie obowiązują. W epoce szybkiego postępu technologicznego i katastrofy klimatycznej, jak zauważyła, wartości i definicje ulegają przeobrażaniu.

- Na wystawie Ursula Mayer przygląda się tym zmianom. Artystka nawiązuje do prac badaczek nowej ontologii posthumanistycznej, Rosi Braidotti i Donny Haraway. Czerpie również z dzieł feministycznych pisarek science fiction, zwłaszcza Octavii E. Butler i Ursuli K. Le Guin - mówiła Anna Czaban i dodała, że wystawę trzeba traktować jako jeden żyjący, technologiczny organizm.

Gościem audycji był też między innymi Radosław Śmigulski, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Posłuchaj
22:25 PR24_MPLS 2020_10_02-23-35-48.mp3 A. Czaban o wystawie "Co nas przetrwa" ("Weekend kulturalny")

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: red. Maja Kluczyńska 

Gość: Anna Czaban (kuratorka wystawy "Co nas przetrwa")

Data emisji: 02.10.2020

Godzina:  23.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Żałoba jako poczucie siebie". Urszula Kluz-Knopek o wystawie "Czas kamienia"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 08:00
- Moja praca mówi o przeżywaniu żałoby po stracie bliskiej osoby. Żałobę traktuję jako pretekst do zajrzenia w głąb siebie - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Kluz-Knopek, autorka wystawy "Czas kamienia". Gośćmi audycji byli też artyści: Barbara Sokołowska i Michał Jakubowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opowieść o tych, którzy walczą o coś więcej". Krytyk o spektaklu "Matka Joanna od Aniołów"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 10:00
- Nie ma w nim wyraźnych odpowiedzi, są raczej zaproszenia do rozważań nad religią czy duchowością - tak o spektaklu "Matka Joanna od Aniołów" w Teatrze Narodowym mówił w Polskim Radiu 24 krytyk teatralny, Przemysław Skrzydelski.
rozwiń zwiń