X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Maria de Buenos Aires" w Warszawskiej Operze Kameralnej. Szefowa WOK: bez publiczności nie istniejemy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 11:10
- Po czasach odizolowania od publiczności to dla mnie ogromna radość. Bez publiczności my nie istniejemy. Nie istnieje artysta, nie istnieje instytucja kultury - powiedziała w Polskim Radiu 24 Alicja Węgorzewska, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.  
Alicja Węgorzewska
Alicja Węgorzewska Foto: PAP/Rafał Guz

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Tego dnia do repertuaru Warszawskiej Opery Kameralnej powrócił "Maria de Buenos Aires" z Alicją Węgorzewską w głównej roli. Spektakle grane są od 1 do 3 października, a potem od 8 do 11 października. 

- Po czasach odizolowania od publiczności, to dla mnie ogromna radość. Bez publiczności my nie istniejemy. Nie istnieje artysta, nie istnieje instytucja kultury - powiedziała Alicja Węgorzewska. 


Posłuchaj
23:59 PR24_MPLS 2020_10_01-23-35-48.mp3 Alicja Węgorzewska o powrocie spektakli na scenę Warszawskiej Opery Kameralnej (Weekend kulturalny)

 

- Cieszę się, że po tym czasie, kiedy mogliśmy zadowalać się tylko namiastkami – pomimo że cały czas działaliśmy, realizowaliśmy nowe projekty - wracamy. To jednak obcowanie z publicznością jest najwyższym szczęściem dla artysty - dodała rozmówczyni PR24. 

Jak zaznaczyła, Maria de Buenos Aires to "studium ludzkiej duszy i emocji". - Ogromnie się cieszę, że będzie aż siedem spektakli - podkreśliła. 

Więcej w nagraniu. 

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Alicja Węgorzewska

Data emisji: 01.10.2020

Godzina: 23.36

PR24

Czytaj także

Monika Krzyszkowska: fotografia to spotkanie z drugim człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 08:00
- Z tych spotkań płynie motywacja, energia, a obraz jest albo przyczyną, albo konsekwencją - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Krzyszkowska, która zdobyła w tym roku I nagrodę w kategorii Kultura i Rozrywka w konkursie Grand Press Photo.
rozwiń zwiń