X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Udało się przywieźć do Płocka obraz Kossaka". Stołoska-Fuz o wystawie "1920. Malarstwo. Fotografia"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 10:00
- Pomysł był taki, by przedstawić nie tylko historię Płocka w czasie wojny polsko-bolszewickiej, ale i cały przebieg wojny 1920 r. - tak w Polskim Radiu 24 mówiła o wystawie "1920. Malarstwo. Fotografia", Katarzyna Stołoska-Fuz z Muzeum Mazowieckiego w Płocku. 
Obraz Cud nad Wisłą
Obraz "Cud nad Wisłą"Foto: Jerzy Kossak, reprodukcja

Na wystawie "1920. Malarstwo. Fotografia" podziwiać można wiele obrazów, również tych wypożyczonych m.in. z Muzeum Narodowego w Warszawie czy Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Wystawa to, oprócz obrazów, kolekcja 150 fotografii pochodzących ze zbiorów Centralnego Archiwum Wojskowego w Warszawie.

- Jeśli chodzi o malarstwo, to zaczerpnęliśmy eksponaty z różnych muzeów, stąd podziękowania dla np. Muzeum Narodowego w Warszawie, w Krakowie czy Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Diecezjalnego w Toruniu. Dostaliśmy obraz Jerzego Kossaka "Cud nad Wisłą" - powiedziała Katarzyna Stołoska-Fuz.


Płonący Zamek Królewski 510x 280
Kustosz Zamku Królewskiego: przez wiele lat po wojnie praktycznie nie istniał

Rola kobiet w wojennej rzeczywistości

Na zakończenie wystawy, tj. 27 września, odbędzie się promocja wydanego przez muzeum pamiętnika Marceliny Rościszewskiej. Promocji towarzyszyć będzie przemówienie Michała Sokolnickiego, podkreślającego wyjątkową rolę kobiet w wojennej rzeczywistości. Katarzyna Sierakowska zabierze głos w sprawie udziału kobiet w życiu odradzającej się Polski. Zwiedzający otrzymają pamiątkową "jednodniówkę" z informacjami o ekspozycji, kalendarium wojny polsko-bolszewickiej oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Gośćmi audycji byli też: reżyserka Anna Ferens, która opowiadała o festiwalu "NNW" w Gdyni oraz wokalistka jazzowa Ola Turkiewicz. Zapraszamy do odsłuchania zapisu rozmowy.

Posłuchaj
22:24 PR24_MPLS 2020_09_24-23-35-52 (1).mp3 K. Stołoska-Fuz o wystawie w Muzeum Mazowieckim w Płocku ("Weekend kulturalny")

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: red. Maja Kluczyńska

Goście: Katarzyna Stołoska-Fuz (Muzeum Mazowieckie w Płocku), Anna Ferens (reżyserka), Ola Turkiewicz (wokalistka jazzowa)

Data emisji: 24.09.2020

Godzina: 23.36


Czytaj także

Monika Krzyszkowska: fotografia to spotkanie z drugim człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 08:00
- Z tych spotkań płynie motywacja, energia, a obraz jest albo przyczyną, albo konsekwencją - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Krzyszkowska, która zdobyła w tym roku I nagrodę w kategorii Kultura i Rozrywka w konkursie Grand Press Photo.
rozwiń zwiń