X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nagroda Literacka im. Herberta dla Dursa Grünbeina. Znamy datę uroczystości

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 09:50
- Durs Grünbein to poeta najmłodszy ze wszystkich dotychczasowych laureatów, bo urodził się w 1962 roku w Dreźnie, czyli we Wschodnich Niemczech. Jest uważany za niewątpliwie najwybitniejszego poetę swojego pokolenia - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Dzieduszycka, prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta o laureacie Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta przyznawanej przez fundację.
Durs Grnbein
Durs GrünbeinFoto: PAP/EPA/HERBERT NEUBAUER

Międzynarodowa Nagroda Literacka im. Zbigniewa Herberta to wyróżnienie na polu literatury światowej, wybitnych dokonań artystycznych i intelektualnych, nawiązujących do świata wartości, wokół których grawitowała twórczość patrona nagrody.

Tegoroczna sytuacja związana z przyznaniem wyróżnienia była wyjątkowa, bowiem - chociaż nagroda wciąż nie jest wręczona - już od połowy marca znamy jej laureata. Wszystko z powodu pandemii, która dosłownie kilka dni po ogłoszeniu zwycięzcy wymusiła lockdown w całej Europie. Laureatem Nagrody Literackiej im. Herberta 2020 został niemiecki poeta Durs Grünbein.

zamek królewski warszawa free pixabay 1200.jpg
Poprzedni odcinek: Dostępność i interaktywność. Edukacja w Zamku Królewskim

- Durs Grünbein to poeta najmłodszy ze wszystkich dotychczasowych laureatów, bo urodził się w 1962 roku w Dreźnie. Czyli we Wschodnich Niemczech, które wtedy należały do bloku wschodniego - komunistyczny kraj, strefa szarości. Durs Grünbein jest uważany za niewątpliwie najwybitniejszego poetę swojego pokolenia - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Dzieduszycka.

Prezes Fundacji powiedziała także, że uroczystość wręczenia nagrody - wstępnie planowana na maj - odbędzie się 15 września w Teatrze Polskim. Na Facebooku będzie realizowana transmisja z wydarzenia.

W drugiej części programu gościem była Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, która opowiadała o wydawnictwie "Rzeczy dzieją się w Warszawie - nowe legendy warszawskie", towarzyszącym wystawie "Rzeczy Warszawskie" w Muzeum Historii Warszawy. Nowe legendy miejskie stolicy opisane w wydawnictwie inspirowane są eksponatami z wystawy.

Posłuchaj
22:29 PR24_MPLS 2020_09_11-23-36-26-WeekendKulturalny.mp3 Maria Dzieduszycka o Międzynarodowej Nagrodzie Literackiej im. Zbigniewa Herberta ("Weekend kulturalny" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Goście: Maria Dzieduszycka (prezes Fundacji im. Z. Herberta), Agnieszka Rasmus-Zgorzelska (pomysłodawczyni projektu "Rzeczy Warszawskie")
Data emisji: 11.09.2020
Godzina emisji: 23.35

PR24/jmo

Czytaj także

Dr Maciej Kawecki: tezy Stanisława Lema są aktualne do dziś

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 09:41
- Znajduję aktualność jego tez i to nawet nie tych najbardziej znanych, tych najbardziej rozpowszechnionych, ale znajduję aktualność takich tez bardziej filozoficznych, pogłębionych w tej literaturze. Tego, do czego doprowadza nas życie w bańkach informacyjnych, w których wszyscy funkcjonujemy dzisiaj - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki z Instytutu Lema.
rozwiń zwiń