X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dostępność i interaktywność. Edukacja w Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 10:00
- Rolą edukatora jest stworzenie bliskiej relacji z dzieckiem i młodzieżą - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Przypkowska z Zamku Królewskiego w Warszawie.
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: Pixabay

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na zajęcia edukacyjne. Na rok szkolny 2020/2021 przygotowano trzy formy spotkań.

Jak mówiła gość PR24, nowością są interaktywne lekcje Królewska szkoła online, dostępne na platformie zoom. Nie zabrakło także tradycyjnej formy zajęć. - Twoja najpiękniejsza lekcja historii to pakiet tematów z dziedziny historii, historii sztuki i kultury, na które zapraszamy do przestrzeni naszego muzeum. Kolejną propozycją jest Zamek na wynos. To nowa forma spotkania z naszymi edukatorami, którzy przeprowadzą zajęcia w salach przedszkolnych i klasach uczniów - mówiła Monika Przypkowska.


Zieja 663.jpg
Robert Gliński o filmie "Zieja"

"Dostępność i interaktywność"

Zdaniem gościa PR24, cechą edukacji, którą prowadzi Zamek Królewski w Warszawie, jest dostępność i interaktywność. - Chodzi o to, by dotrzeć z wiedzą o Zamku Królewskim do jak najszerszej liczby ludzi, być może do tych, którzy do Warszawy dojechać nie mogą. Chodzi głównie o zajęcia online. A w związku z interaktywnością, staramy się wywołać reakcję także po drugiej stronie i wzbudzić emocje - mówiła.

Gośćmi audycji byli też: Danuta Sztencel, która mówiła o tegorocznej edycji festiwalu "Muzyka na szczycie" oraz Rafał Wiśniewski z NCK, który opowiadał o nadchodzącym koncercie dla Białorusi.


Posłuchaj
23:14 PR24_MPLS 2020_09_10-23-35-44.mp3 M. Przypkowska o edukacji, którą organizuje Zamek Królewski ("Weekend kulturalny")

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: red. Maja Kluczyńska 

Goście: Monika Przypkowska (Zamek Królewski w Warszawie), Danuta Sztencel (prezes festiwalu "Muzyka na szczycie") i Rafał Wiśniewski (Narodowe Centrum Kultury)

Data emisji: 10.09.2020

Godzina: 23.35


Czytaj także

Dr Mariusz Klarecki o wystawie na Zamku Królewskim: jedno z dzieł będzie można zobaczyć pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 08:00
- Obraz Jana Henryka Rosena, "Polska – Matka świętych, tarcza chrześcijan", będzie pokazany publicznie pierwszy raz ze względu  na swoje wielkie rozmiary - mówił w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Klarecki, komisarz wystawy na Zamku Królewskim.
rozwiń zwiń