X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ponad 100 zgłoszeń spoza Polski". Wojciech Kolarski o Narodowym Czytaniu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 09:00
- Tegoroczne Narodowe Czytanie będzie się różnić od poprzednich edycji tym, że w tym roku z powodu pandemii zachowane są szczególne środki ostrożności - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP.
Wojciech Kolarski, kancelaria prezydenta
Wojciech Kolarski, kancelaria prezydentaFoto: PR24/Jakub Wacławski

W sobotę w całej Polsce odbędzie się kolejne Narodowe Czytanie. Minister Wojciech Kolarski, Sekretarz Stanu w kancelarii Prezydenta RP mówił w Polskim Radiu 24, iż akcja została zorganizowana po raz pierwszy w 2012 roku i jedną z pierwszych decyzji prezydenta Andrzeja Dudy była ta o jej kontynuacji.

"Narodowe Czytanie w Nowej Zelandii"

książki.jpg
Narodowe Czytanie i audycje wyjazdowe - Polskie Radio na weekend

Jak dodał, Narodowe Czytanie to kampania, która ma na celu promocję czytelnictwa i największa akcja, która promuje klasykę polskiej literatury. - Będziemy oczywiście czytać w Warszawie, ale na ten moment mamy prawie 2,5 tysiąca zgłoszeń z różnych innych miejsc w Polsce i za granicą. Jedną z nich jest np. Christchurch w Nowej Zelandii, gdzie z racji strefy czasowej tradycyjnie rozpocznie się akcja. Kiedy my w Polsce budzimy się, tam już trwa Narodowe Czytanie organizowane przez tamtejszą Polonię - tłumaczył Wojciech Kolarski. Przypomniał, że co roku centralne wydarzenie akcji, inaugurowane przez parę prezydencką, odbędzie się w warszawskim Ogrodzie Saskim.

"Rygory związane z pandemią"

- Tym razem jednak nie zgromadzi ono takich tłumów uczestników, jak w latach ubiegłych. Niestety, jak w przypadku wszystkich wydarzeń, które odbywają się w przestrzeni publicznej, również Narodowe Czytanie podlega rygorom przepisów sanitarnych. Tylko 150 osób, które wcześniej zgłosiło się i zarejestrowało poprzez stronę internetową, będzie mogło wziąć udział w tym wydarzeniu. Natomiast wszystkich, którzy będą chcieli zobaczyć, jak przebiega wspólne czytanie w Ogrodzie Saskim, zachęcam do śledzenia relacji online - podkreślił.

W audycji także rozmowa z aktorką Anną Chodakowską. Zapraszamy do wysłuchania.

Posłuchaj
22:44 PR24_MPLS 2020_09_04-23-36-12.mp3 W. Kolarski i A. Chodakowska o Narodowym Czytaniu ("Weekend kulturalny")

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: red. Maja Kulczyńska

Goście: Wojciech Kolarski (Kancelaria Prezydenta RP), Anna Chodakowska (aktorka)

Data emisji: 04.09.2020

Godzina: 23.35

Czytaj także

E-booki i audiobooki dla każdego. Bogata oferta online warszawskich bibliotek

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 11:28
Chociaż warszawskie biblioteki publiczne są w czasie pandemii koronawirusa zamknięte, oferują swoim czytelnikom zasoby online. W ramach akcji #niezostawiamczytelnika użytkownicy bibliotek mogą korzystać z e-booków, audiobooków, przedłużać wypożyczenia książek oraz uczestniczyć w wykładach online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twórczo przyjrzeć się sobie". Dorota Ogrodzka o festiwalu "Nurkowie i Astronautki"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 09:00
- Pokazujemy tematy związane z obecnymi dziś niełatwymi emocjami czyli strachem i lękiem - mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Ogrodzka, kuratorka festiwalu "Nurkowie i Astronautki".
rozwiń zwiń