X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Weekend Kulturalny". 52. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 07:01
Jarmark Św. Cecylii, spotkania z zakopiańskimi twórcami, otwarte pracownie artystów, koncerty "Górale świata" warsztaty regionalne - o programie tegorocznego festiwalu mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Staszak, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem to wielkie wydarzenie kulturalne, które od ponad czterdziestu lat odbywa się w stolicy Tatr. 

Zespoły folklorystyczne z całego świata przyjeżdżają do Zakopanego, by zaprezentować autentyczny folklor góralski, rywalizując jednocześnie o główne nagrody konkursowe: Złotą, Srebrną i Brązową Ciupagę. Celem festiwalu jest kultywowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego górskich regionów, a także promocja polskiej kultury ludowej i folkloru podhalańskiego. 

Jak podkreślała Joanna Staszak, w tym roku festiwal będzie miał formę hybrydową, duża część aktywności będzie dostępna za pośrednictwem internetu. - Ze względu na pandemię, festiwal będzie miał charakter wirtualny, co spowoduje, że więcej osób będzie mogło uczestniczyć w jego wydarzeniach, także samemu, w domu, wykonać podczas warsztatów czy animacji prace. Zachęcamy do udziału w nich szczególnie dzieci - mówiła dyrektor festiwalu.


Posłuchaj
22:56 _PR24_AAC 2020_08_14-23-35-57.mp3 14.08.2020 (Polskie Radio 24 / Weekend Kulturalny)

 

W drugiej części audycji rozmowa o filmie "Ojciec I Pasterz - Kardynał Stefan Wyszyński", dokumencie w reż. Piotra Górskiego, którego premiera miała miejsce w 119 rocznicę urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego .

Autorzy prezentują wypowiedzi świadków życia kardynała Wyszyńskiego -  zarówno w kontekście wydarzeń historycznych przełomowych dla Polski, ale także charakteryzują prymasa Polski prywatnie, jako człowieka. Jak zauważył kardynał Nycz: twórcy filmu ukazali to co trudne w sposób  mistrzowski  by pokazać "świętość człowieka w normalności".

Gośćmi audycji byli: Piotr Górski - reżyser filmu i Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego, autorka książki "Ten zwycięża, kto miłuje" i współautorka scenariusza.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

 ***

Audycja: Weekend Kulturalny

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Data emisji: 14.08.2020

Godzina emisji: 23.35

PR24/PAP/ka

Czytaj także

"Weekend kulturalny": Kraków i Warszawa w sierpniu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 23:59
Zaproszenia na wydarzenia kulturalne w Krakowie i Warszawie. Prof. Andrzej Betlej zachęcał w audycji do odwiedzenia nieznanych miejsc na wzgórzu wawelskim, a prof. Rafał Wiśniewski opowiedział o gwiazdach, które wystąpią podczas koncertów na "Dziedzińcu kultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Mariusz Klarecki o wystawie na Zamku Królewskim: jedno z dzieł będzie można zobaczyć pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 08:00
- Obraz Jana Henryka Rosena, "Polska – Matka świętych, tarcza chrześcijan", będzie pokazany publicznie pierwszy raz ze względu  na swoje wielkie rozmiary - mówił w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Klarecki, komisarz wystawy na Zamku Królewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Agnieszka Kamińska: wspaniałe wydawnictwo Polskiego Radia o bitwie, która ocaliła Europę

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 10:44
- Album "1920. Bitwa, która ocaliła Europę" to wspaniałe dwupłytowe wydawnictwo Polskiego Radia. Dodatkowo zamieszczone są tam zdjęcia związane z epoką, wypowiedzi świadków, fragmenty ówczesnej prasy oraz wiele innych materiałów - powiedziała w Polskim Radiu 24 prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska. 
rozwiń zwiń