X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Weekend Kulturalny". Trwa festiwal Królewskie Arkady Sztuki 2020

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 07:01
- Zamek Królewski, szczególnie za Wazów, stał się miejscem, w którym rozwijała się sztuka. Tu były koncerty muzyczne, spektakle teatralne, ogniskowało się życie artystyczne. Dla nas naturalne jest kontynuowanie tej tradycji, to miejsce zobowiązuje - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Taraszkiewicz – dyrektor Festiwalu.
Zamek Królewski w Warszawie, widok na Arkady Kubickiego
Zamek Królewski w Warszawie, widok na Arkady KubickiegoFoto: shutterstock.com

W tegorocznym programie festiwalu znajdą się m.in. prezentacje polskiego teatru plastycznego. Plenerowe widowisko o dyrygencie Noe, w oryginalnej technice figur-instrumentów, przedstawił Teatr Adama Walnego. Słynący z absurdalnego humoru, obfitujący w wyszukane gesty plastyczne pantomimy Teatr Akt przestawi z kolei spektakl pt. Płonące laski 4, który w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego.

shutterstock_wawel 1200.jpg
"Weekend kulturalny": Kraków i Warszawa w sierpniu

Tomasz Taraszkiewicz przypominał, że festiwal potrwa do 29 sierpnia. - Tak jak w poprzednich latach staramy się wypełnić cały miesiąc wydarzeniami artystycznymi, w ramach "Królewskich Arkad Sztuki" udało się to i w tym roku, pomimo skomplikowanej sytuacji. Festiwal ma swoją historię, jest pokazywany już 11. raz w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Królewskich. Stał się tradycją, nie tylko dla warszawiaków, ale także dla tych, którzy przyjeżdżają do Warszawy, by to miasto zwiedzić - podkreślał dyrektor festiwalu.

Posłuchaj

21:52 _PR24_AAC 2020_08_07-23-36-48.mp3 07.08.2020 Tomasz Taraszkiewicz, Jacek "Wiejski" Górski (Polskie Radio 24 / Weekend Kulturalny)

Tegoroczna muzyczna oferta przewiduje różnorodne formuły: koncert  pt. Anna Serafińska Chopin Trio w wariacjach jazzowych oraz orkiestry symfonicznej Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego i z udziałem solisty Sebastiana Aleksandrowicza, grającego na oboju, recital fortepianowy Pawła Kowalskiego, prezentację piosenki aktorskiej w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, a także pokaz tanga, połączony z nauką tańca dla widzów.

Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej: Muzeum Zamku Królewskiego.

Koncert Niepodległości "Poland" na ORP Błyskawica

W dalszej części audycji gościł Jacek "Wiejski" Górski – Prezes Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej, z którym Maja Kluczyńska rozmawiała o internetowym koncercie, który odbędzie się 12 sierpnia na okręcie ORP "Błyskawica", legendarnym polskim niszczycielu z okresu II Rzeczypospolitej i weteranie II wojnie światowej.

Jest to polskojęzyczna edycja Polish Independence Concert, wydarzenia zaprezentowanego w Bazie Wielonarodowej Grupy Bojowej NATO w Adaži na Łotwie, podczas którego żołnierzom dziewięciu narodowości, artyści muzyką i słowem opowiedzieli historię Polaków walczących "Za Naszą i Waszą Wolność".

-  Ten okręt idealnie wpisuje się program, który przedstawimy. Sięgamy w nim zarówno do czasów Władysława Warneńczyka czy Piastów, jak i opowiadamy historie współczesne, aż po druga połowę XX wieku - zaznaczył gość audycji.

Dostęp do bezpłatnej transmisji Koncertu Niepodległości "Poland" będzie możliwy 12 sierpnia 2020 od godz.20.00 m.in. poprzez strony:

koncertniepodleglosci.pl

spiewnikniepodleglosci.pl

mlodagdynia.pl

fdrp.org.pl

oraz na profilu na Facebooku.

Więcej w zapisie audycji.

 ***

Audycja: Weekend Kulturalny

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Goście: Tomasz Taraszkiewicz, Jacek "Wiejski" Górski

Data emisji: 08.08.2020

Godzina emisji: 23.35

PR24/PAP/ka

Czytaj także

"Weekend kulturalny": Kraków i Warszawa w sierpniu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 23:59
Zaproszenia na wydarzenia kulturalne w Krakowie i Warszawie. Prof. Andrzej Betlej zachęcał w audycji do odwiedzenia nieznanych miejsc na wzgórzu wawelskim, a prof. Rafał Wiśniewski opowiedział o gwiazdach, które wystąpią podczas koncertów na "Dziedzińcu kultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Mariusz Klarecki o wystawie na Zamku Królewskim: jedno z dzieł będzie można zobaczyć pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 08:00
- Obraz Jana Henryka Rosena, "Polska – Matka świętych, tarcza chrześcijan", będzie pokazany publicznie pierwszy raz ze względu  na swoje wielkie rozmiary - mówił w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Klarecki, komisarz wystawy na Zamku Królewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Agnieszka Kamińska: wspaniałe wydawnictwo Polskiego Radia o bitwie, która ocaliła Europę

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 10:44
- Album "1920. Bitwa, która ocaliła Europę" to wspaniałe dwupłytowe wydawnictwo Polskiego Radia. Dodatkowo zamieszczone są tam zdjęcia związane z epoką, wypowiedzi świadków, fragmenty ówczesnej prasy oraz wiele innych materiałów - powiedziała w Polskim Radiu 24 prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska. 
rozwiń zwiń