X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Agnieszka Kamińska: wspaniałe wydawnictwo Polskiego Radia o bitwie, która ocaliła Europę

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 10:44
- Album "1920. Bitwa, która ocaliła Europę" to wspaniałe dwupłytowe wydawnictwo Polskiego Radia. Dodatkowo zamieszczone są tam zdjęcia związane z epoką, wypowiedzi świadków, fragmenty ówczesnej prasy oraz wiele innych materiałów - powiedziała w Polskim Radiu 24 prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska. 
Prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Marcin Obara/PAP

Jeden z przełomowych momentów w historii Polski i Europy Polskie Radio upamiętnia wyjątkowym wydawnictwem: dwupłytowym albumem "1920. Bitwa, która ocaliła Europę". Zawiera on m.in. świadectwa uczestników Bitwy Warszawskiej, artykuły prasowe z tamtych czasów, nagrania piosenek śpiewanych przez żołnierzy armii polskiej, a także zdjęcia i reprodukcje plakatów zagrzewających do walki.

Polskie Radio Bitwa Warszawska1200x660.jpg
"1920. Bitwa, która ocaliła Europę". Unikatowy album Polskiego Radia w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Polskie Radio album wydało pod patronatem Rady Mediów Narodowych. Jak podkreśla prezes Polskiego Radia, "dodatkowo są tam zamieszczone zdjęcia i ikonografia związane z epoką". - Są fotografie najważniejszych postaci tego okresu, oczywiście marszałka Józefa Piłsudskiego, ale też wielu innych, często zapomnianych osób - powiedziała Agnieszka Kamińska. 

- W tym wydawnictwie słuchacze znajdą przemówienia, między innymi generała Władysława Andersa, ale także przemówienie św. pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 2007 roku, kiedy mówił o znaczeniu wygranej Bitwy Warszawskiej. Jest tam także homilia Jana Pawła II, w której papież wspomina o tym, że o Bitwie Warszawskiej pamięta cały świat - dodała prezes. 


Posłuchaj
02:51 _PR24_AAC 2020_08_06-23-55-19.mp3 Prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska o albumie "1920. Bitwa, która ocaliła Europę"

 

Zaznaczyła również, że na płytach słuchacze znajdą też premierowe słuchowisko. - Przypomnę, że Program 1 Polskiego Radia ogłosił jakiś czas temu konkurs otwarty dla słuchaczy na scenariusz widowiska o Bitwie Warszawskiej. Spośród dziesiątków nadesłanych scenariuszy wybrane zostały trzy. To pierwsze – Jarosława Jakubowskiego pod tytułem "Ryngraf" znajdzie się właśnie na tym wydawnictwie - powiedziała Agnieszka Kamińska. 

Na płytach zainteresowani znajdą także, pochodzące z archiwum Polskiego Radia, wypowiedzi świadków tamtych wydarzeń. - Są również rozkazy – nagrane oczywiście głosem lektora – marszałka Józefa Piłsudskiego i fragmenty ówczesnej prasy, oddające klimat tego, co się działo w Warszawie, która stanęła w obliczu bardzo poważnego zagrożenia cywilizacyjnego - podkreśliła prezes. 

Albumy są dostępne od 7 sierpnia na stronie sklep.polskieradio.pl


„1920. Bitwa, która ocaliła Europę”

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska 

Gość: dr Agnieszka Kamińska (Prezes Zarządu Polskiego Radia)

Data emisji: 06.08.2020

Godzina: 23.35

bartos

Czytaj także

Bitwa Warszawska. Tak powstawał rozkaz, który przyniósł zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 05:58
100 lat temu rozpoczęła się koncentracja Wojska Polskiego przed decydującą bitwą. Figury na dziejowej szachownicy rozstawiono według założeń opracowanych na początku lipca, a ruchy nadał im rozkaz, który powstał w nocy z 6 na 7 sierpnia.
rozwiń zwiń