X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Mariusz Klarecki o wystawie na Zamku Królewskim: jedno z dzieł będzie można zobaczyć pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 08:00
- Obraz Jana Henryka Rosena, "Polska – Matka świętych, tarcza chrześcijan", będzie pokazany publicznie pierwszy raz ze względu  na swoje wielkie rozmiary - mówił w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Klarecki, komisarz wystawy na Zamku Królewskim.
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: Pixabay

Obraz można będzie zobaczyć na Zamku Królewski w Warszawie w ramach wystawy "Szablą i krzyżem". Komisarz wystawy powiedział w PR24, że obraz Jana Henryka Rosena to dzieło panoramiczne autora zapomnianego, który tworzył głównie w Stanach Zjednoczonych, dziś wraca na nasze karty historii.


shutterstock_wawel 1200.jpg
"Weekend kulturalny": Kraków i Warszawa w sierpniu

- Ekspozycję tę zorganizowali przedstawiciele kościoła katolickiego dla uczczenia 75-lecia watykańskiego dziennika L`Osservatore Romano, założonego w 1861 roku - przypomniał. Dodał, że wykluczono technikę olejną, ponieważ założono, że dzieło będzie wysłane do Watykanu w formie zwiniętej.

"Rysunek trzema kredkami"

Ograniczenia finansowe oraz krótki termin realizacji zamówienia, narzuciły artyście zastosowanie rzadko używanej techniki „aux trois crayons”, polegającej na rysunku trzema kredkami.

- Malarz wśród postaci ukazał św. Jana Kantego, Jana Kochanowskiego, św. Stanisława Kostkę, kardynała Ledóchowskiego, Józefa Kuncewicza, ks. Ignacego Skorupkę z krzyżem w ręku, podtrzymywanego przez polskiego żołnierza. Na obrazie widzimy też króla Jana III Sobieskiego, Józefa Piłsudskiego i inne postacie - podkreślił komisarz wystawy.


Posłuchaj
11:26 PR24_MPLS 2020_07_31-23-35-29.mp3 Dr M. Klarecki o wystawie H. Rosena na Zamku Królewskim ("Weekend kulturalny")

 


Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska 

Gość: dr Mariusz Klarecki (Zamek Królewski)

Data emisji: 31.07.2020

Godzina: 23.35


Czytaj także

"Kamień milowy w budowaniu naszej świadomości o historii". Piotr Dmitrowicz o znaczeniu Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 14:47
- Dla mnie największą radością jest to, że w dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, jako Polacy, jako wspólnota, pomimo różnych poglądów, potrafimy na tyle się zatrzymać, by oddać cześć i pamięć bohaterom - powiedział Piotr Dmitrowicz historyk, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń