X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Weekend kulturalny". Do 22 marca można zgłaszać kandydatów do nagrody "Kustosz Pamięci Narodowej"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 14:33
W lipcu 2002 roku prezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Leon Kieres ustanowił nagrodę "Kustosz Pamięci Narodowej". W Polskim Radiu 24 o tegorocznej edycji nagrody mówił sekretarz kapituły nagrody Piotr Sieczkowski z IPN.
Audio
Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej
Nagroda "Kustosz Pamięci Narodowej"Foto: PAP/Paweł Kula

Nagroda jest przyznawana "za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989, a także za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej", jak czytamy na stronie IPN-u.

- Do 22 marca można zgłaszać kandydatów do nagrody Kustosz Pamięci Narodowej przyznawanej przez IPN - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Sieczkowski.

- Kandydatami do nagrody są osoby, które w swojej działalności zajmowały się i zajmują upamiętnianiem historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989. Laureaci, to są zarówno osoby znane, jak i mniej znane, które swoją działalność prowadziły przez wiele lat, ale na przykład nie były osobami publicznymi. Są to takie osoby, jak państwo Romaszewscy, jak pan prof. Strzembosz, jak chociażby pan prezydent Lech Kaczyński [...], ale również społecznicy, którzy bez rozgłosu, nie starając się o żadne stanowiska, pełnili swoją misję - wyjaśnił Sieczkowski.

zieja 1200.jpg
"Zieja" - nowy film Roberta Glińskiego z przesłaniem "nie zabijaj"

W drugiej części audycji gościem był reżyser Robert Gliński, który opowiadał o swoim najnowszym filmie pod tytułem "Zieja. Nie zabijaj nigdy nikogo". To biograficzna opowieść o księdzu Janie Ziei, który był współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Goście: Piotr Sieczkowski (kanclerz kapituły nagrody "Kustosz Pamięci Narodowej" IPN), Robert Gliński (reżyser filmu "Zieja. Nie zabijaj nigdy nikogo")
Data emisji: 13.03.2020
Godzina emisji: 23.36

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Gliński: ks. Jan Zieja niósł w sobie wielką harmonię

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 18:00
- Miał w sobie coś takiego fantastycznego, słychać to zresztą w jego głosie: pewien spokój, dobro. Pozostaje pytanie, skąd to się wzięło, na tej ziemi, gdzie wszyscy ze wszystkimi walczą i każdy chce się bić - zastanawiał się w audycji "O wszystkim z kulturą" Robert Gliński, reżyser filmu "Zieja".
rozwiń zwiń