X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Weekend Kulturalny". Festiwal Nowa Tradycja 2020

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 23:59
Trwają eliminacje do najważniejszej części Festiwalu Nowa Tradycja, konkursu muzyki folkowej. Zakończyły się wstępne etapy konkursów fonograficznych: Fonogram Źródeł i Folkowy Fonogram Roku. O przygotowaniach do kolejnej edycji konkursu Maja Kluczyńska rozmawiała z Piotrem Kędziorkiem, redaktorem naczelnym Radiowego Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia.
Audio
  • 12.03.2020 (Polskie Radio 24 / Weekend Kulturalny)
Festiwal Nowa Tradycja
Festiwal Nowa Tradycja Foto: Grzegorz Śledź

Konkurs Muzyki Folkowej to główna część Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", jednego z najważniejszych polskich festiwali prezentujących muzykę folkową. - Żyjemy eliminacjami do konkursy, otrzymujemy zgłoszenia od artystów, którzy są chętni, aby wystąpić podczas festiwalu i pokazać się zarówno publiczności, jak i jurorom. Przypomnę, że na stronie Festiwalu znajduje się formularz, który wystarczy wypełnić, dołączyć nagrania demonstracyjne i do nas wysłać. W pierwszej połowie kwietnia poznamy grono finalistów, którzy wystąpią w maju, w Studiu im. W. Lutosławskiego – mówił Piotr Kędziorek.

- Muzyka tradycyjna zyskuje olbrzymią popularność wśród samych muzyków, artystów, którzy niekoniecznie wyrośli w jej nurcie, ale chętnie po nią sięgają jako źródło inspiracji. Powstają kompozycje wybitnych kompozytorów, przedstawicieli muzyko współczesnej a wśród muzyków sceny improwizowanej sięganie po muzykę tradycyjną jako źródło inspiracji jest bardzo częste - dodał dyrektor RCKL.

Festiwal Nowa Tradycja organizowany jest od 1998 roku, specjalnie z myślą o rodzimych artystach i muzykach folkowych. Jego podstawowym założeniem jest aktywizowanie polskiego środowiska muzycznego czerpiącego inspiracje z folku, muzyki ludowej, tradycyjnej oraz mniejszości narodowych, a także tworzenie platformy do wymiany artystycznej i rozpowszechniania dorobku polskich twórców za granicą.

W audycji również zaproszenie na wystawę "MYKOsystem"  warszawskiej Galerii Kordegarda Narodowego Centrum Kultury. O wydarzeniu mówili goście audycji: Agata Szydłowska, współautorka wystawy oraz prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

„MYKOsystem” - projekt dotyczący dizajnu i ekologii po raz pierwszy można zobaczyć w Polsce, w galerii Kordegarda w Warszawie w dn. 27 lutego – 29 marca. To polska odpowiedź na zmianę perspektywy we współczesnym projektowaniu, a jednocześnie uniwersalna refleksja nad odbudową zerwanych połączeń między człowiekiem a innymi gatunkami.

***

Audycja: Weekend Kulturalny

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Data emisji: 12.03.2020

Godzina emisji: 23.35

PR24/PAP/ka

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Był wyjątkową postacią dla wielu osób". Rodzina, artyści, wielbiciele pożegnali Pawła Królikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 15:10
Przedstawiciele władz, rodzina, artyści i wielbiciele pożegnali w Warszawie popularnego aktora filmowego i telewizyjnego Pawła Królikowskiego. Uroczystości pogrzebowe miały charakter państwowy. Msza święta żałobna odbyła się w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca przy Krakowskim Przedmieściu. Aktor został pochowany Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kochał ludzi i miał wielkie serce". Związek Artystów Scen Polskich pożegnał Pawła Królikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 15:52
- Kochał życie i ludzi. Był niezwykle rodzinny i taki właśnie nastrój wprowadzał w siedzibie Stowarzyszenia. W kontaktach z jego członkami nie tworzył dystansu, był bezpośredni, nikogo nie wyróżniał - czytamy w opublikowanym na stronie Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenia pożegnaniu.
rozwiń zwiń