X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Weekend kulturalny. Czesław Mozil o "Spowiedzi emigranta"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 23:59
W audycji gośćmi byli twórca filmu "Spowiedź emigranta" Wojciech Kuś i główny bohater Czesław Mozil. Ponadto organizator SnowFestFestival Igor Fleiszer zaprosił do Szczyrku, a Kama Zboralska zaprosiła na wystawę malarstwa Janiny Wierusz-Kowalskiej.
Audio
  • 27.02.2020 (Polskie Radio 24 / Weekend Kulturalny)
Wojciech Kuś i Czesław Mozil
Wojciech Kuś i Czesław MozilFoto: PR24/tb

Gośćmi audycji byli m.in. reżyser Wojciech Kuś i bohater jego filmu Czesław Mozil, znany artysta muzyk.

Przestawili swój najnowszy wspólny projekt. "Spowiedź emigranta" to film dokumentalny na temat współczesnej polskiej emigracji. To film drogi, nakręcony podczas trasy koncertowej Czesława Mozila po Wielkiej Brytanii. To niezwykła trasa koncertowa i niezwyczajne spotkania oraz rozmowy z Polakami. Podróżując własnym samochodem po Anglii i Szkocji artysta wystawia muzyczny monodram, podczas którego dzieli się z publicznością swoimi doświadczeniami z pobytu na emigracji.

Czesław na scenie prowokuje odważnymi wypowiedziami i tekstami piosenek ale też porusza, a także inspiruje widownię do własnych refleksji przed kamerą.

- Jako emigrant często odwiedzam emigrantów na całym świecie. Napisałem post na Facebook z pytaniem czy ktoś nas zaprosi do siebie po koncercie - zdradził Mozil.

Goście opowiedzieli o wielości zagadnień i problemów poruszonych w filmie.

Sporty zimowe i muzyka

To już siódma edycja SnowFestFestival. Najgorętsze wydarzenie trwającego sezonu zimowego odbędzie się w beskidzkim Szczyrku.

Unikatowe połączenie muzyki, narciarsko-snowboardowych zawodów freestyle’owych na stokach w ramach SnowFestFestival potrwa w dniach 28 i 29 lutego na terenie Amfiteatru i Skoczni Skalite.

Na wydarzenie zapraszał w audycji organizator festiwalu Igor Fleiszer.

Geometria abstrakcyjna

Kama Zboralska, to kurator wystawy "Wielki Sen" malarstwa Janiny Wierusz-Kowalskiej w Muzeum im. Bolesława Biegasa w Warszawie. Jest również autorką książki "101 polskich artystów współczesnych" o twórczości wybitnych, uznanych artystów sztuki współczesnej, także Wierusz-Kowalskiej.

- Jak powiedziała sama malarka, wielkim snem jest samo malarstwo - to równoległy do realnego, niepraktyczny, niekonkretny i piękny byt - mówiła Zboralska.

Zachęcamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Weekend Kulturalny

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Goście: Igor Fleiszer, Kama Zboralska, Wojciech Kuś i Czesław Mozil

Data emisji: 27.02.2020

Godzina emisji: 23.35

PR24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orły 2019. Artur Cichmiński: "Zimna wojna" hegemonem tegorocznych nagród

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 22:00
W czwartek odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do polskich nagród filmowych Orły 2019. Nagrodę za osiągnięcia życia otrzyma w tym roku reżyser, scenarzysta, producent i pedagog Krzysztof Zanussi. Pozostałych laureatów poznamy podczas gali 25 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gociek: "Nędznicy" jako jeden z najlepszych filmów roku? Nie zgadzam się z tym

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 22:35
- Widziałem film "Nędznicy" w rozmaitych zestawieniach, i europejskich, i amerykańskich, jako jeden z najlepszych filmów roku. Obejrzałem i chyba nie do końca się zgadzam z tymi zestawieniami - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. W audycji "Nakręceni - magazyn premier filmowy" wraz z Łukaszem Adamskim analizowali kolejne premiery.
rozwiń zwiń