X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Szukamy nowych olśnień, objawień". XI Festiwal Nowe Epifanie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 10:52
- Pomyśleliśmy, że "Nowe Epifanie", to świetna nazwa na festiwal, bo rzeczywiście szukamy nowych olśnień, objawień - a to właśnie oznacza grecki termin "epifania" - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor festiwalu Paweł Dobrowolski. Gośćmi "Weekendu kulturalnego" byli także Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia i Ryszard Ługowski, kurator programowy Galerii XX1.
Audio
Plakat XI edycji Festiwalu Nowe Epifanie
Plakat XI edycji Festiwalu Nowe EpifanieFoto: mat. pras. / noweepifanie.pl

W ostatni dzień karnawału, 25 lutego rozpoczyna się XI Festiwal Nowe Epifanie. Festiwal potrwa do 5 kwietnia. Celem Festiwalu jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu "Listu do artystów" Jana Pawła II. O wydarzeniu opowiadał w Polskim Radiu 24 Paweł Dobrowolski, dyrektor Festiwalu.

- To już jest 11. edycja festiwalu, ale na początku ten festiwal nazywał się "Gorzkie żale". Mniej więcej 5 edycji temu zmieniliśmy tę nazwę, też z racji tego, że festiwal organizuje Centrum Myśli Jana Pawła II, jest to instytucja miejska [...]. Inspiracji, motywu do organizowania tego festiwalu szukaliśmy w "Liście do artystów", w którym on bardzo bezpośrednio adresuje słowa swojego listu "do tych, którzy poszukują nowych epifanii piękna". I pomyśleliśmy, że to świetna nazwa na festiwal, bo rzeczywiście szukamy nowych olśnień, objawień, ponieważ to właśnie oznacza grecki termin "epifania" - mówił Paweł Dobrowolski.

Kolędy popsieszalskich PAP-1200.jpg
J. Pospieszalski o "Kolędach Pospieszalskich": Kościół zawsze był mecenasem kultury

W drugiej części programu zaproszono na koncert Studia Piosenki Polskiego Radia "Do grającej szafy grosik wrzuć". Wydarzenie ma miejsce w niedzielę 22 lutego o 21.00 w Studiu im. Władysława Szpilmana. O koncercie mówił Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

Na koniec audycji o Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego mówiła Lidia Rosińska-Podleśny, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Goście: Paweł Dobrowolski (dyrektor Festiwalu Nowe Epifanie), Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia), Lidia Rosińska-Podleśny (dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem)
Data emisji: 21.02.2020
Godzina emisji: 23.35

mat. pras./PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Ostaficzuk-Olbrychska: internet nie może zastąpić wystawy dzieł sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 12:57
- Myślę, że artystom jest potrzebna płaszczyzna komunikacji. Nie można mówić o byciu artystą ani o twórczości bez tego momentu konfrontacji z odbiorcą - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Ostaficzuk-Olbrychska, artystka, malarka, graficzka, projektantka. W ten sposób odniosła się do popularnej tendencji przenoszenia się twórców z ich sztuką do internetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwadratura kultury". Dlaczego nie potrafimy dobrze wydobywać z siebie głosu?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 01:00
- Np. jeżeli mamy konkursy chóralne i przyjeżdżają do nas reprezentanci z Dalekiego Wschodu, gdzie klimat jest łagodny i ciepły, ich głosy brzmią zupełnie inaczej u nas - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Schroeder, kompozytorka i muzykolog.
rozwiń zwiń