X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Weekend Kulturalny. Galeria Opera - Wystawa: Władysław Hasior

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 00:04
W audycji tematy poświęcone wystawie Muzeum Tradycji niepodległościowych, "Akcji Żonkile" oraz wystawie poświęconej twórczości Władysława Hasiora.
Audio
  • 20.02.2020 (Polskie Radio 24 / Weekend Kulturalny)
Wystawa praz Władysława Hasiora w Galerii Opera w Teatrze Wielkim Operze Narodowej
Wystawa praz Władysława Hasiora w Galerii Opera w Teatrze Wielkim Operze NarodowejFoto: teatrwielki.pl

Tematem rozmowy była wystawa poświęcona twórczości Władysława Hasiora w Operze Narodowej Teatru Wielkiego. Na wystawie pokazano około 50. asamblaży będących artystyczną formą  odmiany kolażu oraz rysunki i szkice scenograficzne. Ze względu na miejsce ekspozycji Teatr Wielki położono szczególny nacisk na "teatralność i scenograficzność" w twórczości artysty. Władysław Hasior jest prekursorem polskiego pop-artu. Szerzej o wystawie opowiadał jej kurator Marcin Fedisz.

"Akcje Żonkile" - obchody 77. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Muzeum Historii Żydów Polskich Polin rekrutuje wolontariuszy do współpracy przy organizacji ósmej edycji akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" . O akcji mówiły Zofia Bojańczyk - koordynatorka akcji "Żonkile" oraz Joanna Garsztka -koordynatorka pracy wolontariuszy.

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zaprezentowało wystawę pt. "Zabrał ich ogień… Piekło więzienia w Radogoszczu w świetle losów ludności Kraju Warty w okresie II wojny światowej. Oddział Martyrologii Radogoszcz MTN w Łodzi jest miejscem wyjątkowym ze względu na znaczenie historyczne, łączące w sobie tragiczne losy polskiej ludności w okresie II wojny światowej, a także osobiste tragedie jednostek. Gościem Polskiego Radia 24 była dr Katarzyna Czekaj-Kotynia - Kierownik Oddziału Martyrologii Radogoszcz.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Weekend Kulturalny

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Goście: Marcin Fedisz, Zofia Bojańczyk i Joanna Garsztka, dr Katarzyna Czekaj-Kotynia

Data emisji: 20.02.2020

Godzina emisji: 23.35

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie na świecie: plac zabaw dla dorosłych i ukryte znaczenia obrazów

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 20:31
W poszukiwaniu najciekawszych wystaw na świecie tym razem odwiedzamy Holandię, Włochy, Niemcy i Stany Zjednoczone. Zajrzymy m.in. na holenderski plac zabaw tylko dla dorosłych, opowiemy o multimedialnej wystawie poświęconej historii Atlanty, a do Berlina wyruszymy śladami ikony walki z apartheidem i jednego z najważniejszych działaczy na rzecz praw człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkretna architektura i zmysłowe malarstwo Anny Panek

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 15:50
Anna Panek jest malarką i architektką. W swojej praktyce artystycznej łączy, a zarazem przeciwstawia sobie te dwie dziedziny. - Architektura jest konkretna, oddziela człowieka od natury. Malarstwo jest zmysłowe, sensualne i instynktowne. Pozwala nam przetrwać w naturze - wyjaśnia gość Czwórki.
rozwiń zwiń