X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Weekend kulturalny". Rembrandt, wystawa białych kruków oraz argentyńskie tango

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 23:55
Gośćmi audycji byli dyrektor Książnicy Cieszyńskiej Krzysztof Szelong, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej dr Alicja Węgorzewska oraz kurator wystawy 36 x Rembrandt w Warszawie Alicja Jakubowska. 
Audio
Obraz Rembrandta Uczony przy pulpicie, olej, deska topolowa, rok 1641
Obraz Rembrandta "Uczony przy pulpicie", olej, deska topolowa, rok 1641Foto: materiały prasowe

19 października w Książnicy Cieszyńskiej rozpoczęło się otwarcie nowej wystawy "Rara Avis Tessinensis" (z łac. cieszyńskie białe kruki), na której zobaczyć można najcenniejsze cieszyńskie obiekty z jej zbiorów. Wydarzeniem tym biblioteka pragnie uświetnić jubileusz ćwierćwiecza swojej działalności.

nowosielski663.jpg
"Weekend kulturalny". 17. Warszawskie Targi Sztuki

- Ta wystawa uświetnia jubileusz 25-lecia istnienia i działalności Książnicy Cieszyńskiej, która została otwarta 1 stycznia 1994 r. i w tym roku cyklem różnych wydarzeń ten jubileusz przypominamy. Przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na to, że Książnica liczy sobie zaledwie 25 lat, lecz zbiory które posiada są znacznie starsze - były one gromadzone w Cieszynie już od końca XVIII wieku. Kolekcje, które w tym czasie powstały zawierają fragmenty wcześniejszych księgozbiorów - mówił Krzysztof Szelong.

Dźwięki argentyńskiego tanga

29 października o godz. 20.00 w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej na scenie zabrzmią międzywojenne przeboje i nostalgiczne dźwięki argentyńskiego tanga w mistrzowskim wykonaniu - o czym opowiedziała dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej i mezzosopranistka dr Alicja Węgorzewska.

- Gwiazdy światowego formatu Placido Domingo Jr. oraz Pablo Mainetti - słynny bandeonista, który współpracował i nagrywał z samym Astorem Piazzollą. Artyści zabiorą nas w pełną wzruszeń muzyczną podróż, którą rozpoczniemy największymi przebojami polskiego międzywojnia. Wszystko w reżyserii Michała Znanieckiego - mówiła mezzosopranistka.

Mrągowo shutterstock 1200x660.jpg
Hybryda Kultur Festiwal w Mrągowie - łączy tradycję ze współczesnością

Tulipany - oryginalny kwiat z Turcji

Zamek Królewski w Warszawie wystawą 36 x Rembrandt włącza się w międzynarodowe obchody Roku Rembrandta. 36 oryginalnych dzieł holenderskiego mistrza - obrazy, rysunki i grafiki będzie można obejrzeć od 5 października do 3 listopada 2019 r. O początkach sztuki w Holandii opowiedziała kurator wystawy Alicja Jakubowska. - Rzeczywiście Holandia jest kojarzona z tulipanami, ale to tylko aspekt tego złotego wieku. Wynikało to z tego czym stała się Holandia. W dużym uogólnieniu można powiedzieć, że Holandia w XVII w. uzyskała niepodległość. To był kraj, który handlował praktycznie z całym światem. Amsterdam stał się punktem przeładunkowym towarów z wszystkich zakątków ziemi - szczególnie drogocennych wówczas przypraw. Amsterdam był centrum finansowym, giełdowym. Wśród tych towarów znalazły się też... tulipany - które oryginalnie pochodzą z dzisiejszego obszaru Turcji. Bogaci kupcy holenderscy lokowali je albo w dzieła sztuki, albo w takie drogocenne kwiaty - mówił Alicja Jakubowska.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Weekendu Kulturalnego" była Paulina Kozion-Bąk.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 25.10.2019

Czytaj także

"Weekend kulturalny". Zaproszenie na festiwale w Zakopanem i Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 00:01
O zakopiańskim Festiwalu "Inspirowane górami" opowiadali Joanna Staszak i Stanisław Berbeka. Na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej "Eufonie" zapraszali dyrektor NCK prof. Rafał Wiśniewski i muzykolog Aleksandra Jagiełło-Skupińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Weekend kulturalny". Wystawa oparta na powojennych pamiętnikach warszawiaków

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 00:01
W programie o wystawie "Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939" oraz zaproszenie na III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej "Od teorii do praktyki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Weekend kulturalny". Sceniczna premiera "Innego świata" G. Herlinga-Grudzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 23:59
Gośćmi audycji byli Philippe Tłokiński, odtwórca głównej roli w spektaklu telewizyjnym "Inny świat" i dr Karolina Feldberg, redaktor odpowiedzialny w Agencja Kreacji Teatru Telewizji Polskiej. W drugiej części programu wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek zapraszał na 11. Festiwal "Era Schaeffera".
rozwiń zwiń