X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Weekend kulturalny". 17. Warszawskie Targi Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 23:55
- Na Targach będą m.in. rzeźby Bronisława Krzysztofa, którego prace są w międzynarodowych kolekcjach oraz prace nagradzanego na całym świecie fotografa Szymona Brodziaka. Zapraszam także na wystawę Jerzego Nowosielskiego, jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Jego prace biją rekordy aukcyjne - mówiła w PR24 Kama Zboralska, organizatorka Warszawskich Targów Sztuki.
Audio
  • 10.10.2019, "Weekend Kulturalny: Goście: Kama Zboralska oraz Zuzanna Budzyńska i Szymon Ogryzek.
Ikona Jerzego Nowosielskiego
Ikona Jerzego NowosielskiegoFoto: materiał prasowy

Promotorka sztuki Kama Zboralska przedstawiła w Polskim Radiu 24 ideę Warszawskich Targów Sztuki, których jest dyrektorem programowym. Mówiła, że misją WTS jest promowanie sztuki współczesnej i dawnej. - Chcemy, aby Targi były miejscem, gdzie rozpocznie się dla wielu ludzi wrażliwych, ich droga przez świat sztuki. Targi to prezentacja oferty ponad 60 galerii sztuki z całej Polski i zagranicy, m.in. Wielkiej Brytanii i Niemiec. To przede wszystkim malarstwo i grafika, ale będzie też do kupienia rzemiosło artystyczne na wysokim poziomie oraz unikatowa biżuteria - wyliczała Kama Zboralska

Kobiety z obrazów Jerzego Nowosielskiego

Od wielu lat targom towarzyszą wystawy wybitnych artystów (Jacek Malczewski, Tadeusz Dominik, Magdalena Abakanowicz, Witkacy, Tadeusz Kantor, Wojciech Fangor) oraz wykłady poświęcone sztuce i rynkowi sztuki, które prowadzone są przez wysokiej klasy ekspertów. W tym roku organizatorzy zapraszają na wystawę prac Jerzego Nowosielskiego. - Jerzy Nowosielski to jeden z najwybitniejszych polskich artystów. Jego parce biją rekordy aukcyjne. Skoncentrował się na uwiecznianiu kobiet. Chciał stworzyć własny kanon kobiecego piękna, bo - jak mówił - za życia nie mógł znaleźć ideału. Część prezentowanych prac pochodzi z kolekcji Wojciecha Fibak - mówiła Kama Zboralska.

Czytaj także:
Jerzy Nowosielski krucyfiks wiki 1200.jpg
Jerzy Nowosielski - wspomnienie

Na wszystkich, którzy odwiedzą Targi czekają też inne atrakcje - m.in. spotkanie z Leonem Tarasewiczem, jednym z najważniejszych współczesnych polskich artystów. Odbędzie się też wykład „Między abstrakcją a figuracją – dwujęzyczność Jerzego Nowosielskiego”. Poprowadzi go dr Krystyna Czerni. Gościem Targów będą także inni uznani artyści: Andrzej Pągowski oraz Józef Wilkoń.

<< O ubiegłorocznych Warszawskich Targach Sztuki czytaj tutaj:

Odbędzie się także m.in. panel dyskusyjny "Styl zakopiański nadal inspiruje artystów?". Moderatorem spotkania będzie Stanisław Cukier, rzeźbiarz, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara. Udział w wydarzeniu wezmą rzeźbiarze, absolwenci szkoły Kenara: Bronisław Krzysztof i Marcin Rząsa.

Więcej informacji o WTS na www.warszawskietargisztuki.pl

W "Weekendzie Kulturalnym" gościli także: Zuzanna Budzyńska oraz Szymon Ogryzek. Rozmowa dotyczyła nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2019.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Maja Kluczyńska

Polskie Radio 24/tb

--------------------

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 23.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

15. Warszawskie Targi Sztuki. „Obalamy mity”

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 23:00
– Sztuka współczesna to nie tylko instalacje i filmy wideo – mówiła w Rozmowie Kulturalnej Polskiego Radia 24 Kama Zboralska, przewodnicząca komisji programowej Warszawskich Targów Sztuki. W dniach 13-15.10 w stołecznych Arkadach Kubickiego odbywa się już 15. edycja tego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

8. edycja rankingu dla młodych artystów "Kompas Młodej Sztuki"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 13:29
Kompas Młodej Sztuki to przegląd trendów w sztuce współczesnej oraz promocja dorobku młodych artystów. W tym roku w elitarnej grupie laureatów znalazło się 203 twórców wybranych spośród tysięcy absolwentów szkół plastycznych. Gościem audycji Rozmowa Kulturalna była Kama Zboralska – współautorka rankingu.                                         
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witkacy - "człowiek, który traktował swoje życie jak dzieło sztuki"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 19:40
- To nie jest tak, że Witkacy zasiadał na tronie w oparach samych głębokich myśli. Był on pogrobowcem młodej polski i dziedziczył on tradycję epatowania burżujów oraz chłostania mieszczuchów ekscesem erotycznym - powiedział w Polskim Radiu 24 krytyk literacki, filozof i członek redakcji kwartalnika "Kronos" Mateusz Werner.
rozwiń zwiń