X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal "Impro Odjazd" w Konstancinie-Jeziornej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 23:59
Katarzyna Michalska, koordynatorka teatru impro w Polsce opowiedziała w Polskim Radiu 24 o festiwalu improwizacyjnym "Impro Odjazd". Gościem audycji była także Jolanta Pszczółkowska-Pawlik, pianistka.
Audio
Plakat festiwalu Impro Odjazd
Plakat festiwalu "Impro Odjazd"Foto: facebook.com/321 impro OFST

- Chcemy pokazać, że improwizacja jest także wielkim narzędziem edukacyjnym, dlatego także festiwal odbywa się przy okazji Dnia Nauczyciela w jesieni - zapowiedziała Katarzyna Michalska.

"Impro jest dla wszystkich"

- Zajmuję się tym zagadnieniem, ponieważ nie ma innego pola, na którym bym pracowała. Prowadzę warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Impro niesie za sobą nie tylko świetne poczucie humoru, ale także budowanie relacji i wewnętrzny szacunek, również rozwój kreatywności - zwróciła uwagę.

- Aby aktor mógł odegrać świetną scenkę bez reżysera, obowiązują pewne zasady. Trening jest dla każdego, stąd impro może być świetnym narzędziem edukacyjnym - dodała.

NIKT-NIC-NIE-WIE-II kopia 663.jpg
Improwizacja dla dzieci

Jej zdaniem improwizacja świetnie sprawdza się w szkołach. - Widziałam pokazową lekcję, gdzie za pomocą impro można nauczyć dzieci na chemii zagadnienia kwasów i zasad. Takich narzędzi jest mnóstwo. Istnieje także podręcznik dla nauczycieli, w którym jest opis rozładowania stresu przed klasówką za pomocą ćwiczeń impro. Chcemy, aby dziecko miało poczucie, że dziecko idzie do szkoły z radością - przyznała. 

- Każdy może być najlepszym improwizatorem. Dobry improwizator to ktoś, kto rezygnuje z własnego ego i działa na korzyść drugiej osoby. Impro porażkę traktuje tylko jako lekcję - stwierdziła Katarzyna Michalska.

Odkryć Moniuszkę

Jolanta Pszczółkowska-Pawlik opowiadała w PR 24 o twórczości Stanisława Moniuszki. - Ten rok jest dla mnie wyjątkowy. 6 października o 17:00 zapraszam na koncert z cyklu festiwalu "Moniuszko na Trakcie Królewskim" w Warszawie. Tej edycji towarzyszy moja autorska seria z pieśniami Moniuszki, na której znalazły się ballady, które wykonali młodzi śpiewacy. 5 z nich to wspaniała poezja Adama Mickiewicza - zapowiedziała.

- Chodzi o przybliżenie kameralnej twórczości Stanisława Moniuszki. Zostawił on po sobie ok. 300 pieśni. Chcę ukazać utwory nieznane, a piękne i warte przywrócenia do życia koncertowego - dodała.

ballady_nowa_vol_4_1200.jpg
Jolanta Pszczółkowska-Pawlik: staram się zmienić spojrzenie na Moniuszkę

- Moniuszko ma łatkę twórcy staromodnego. Moje wewnętrzne przekonanie o jego znakomitej twórczości jest bodźcem do tego, aby zaangażowali się w to młodzi twórcy. Polacy bardzo koncentrują się w jego twórczości na operach, a chcę pokazać, że wszystko jest w tym przypadku nadal do odkrycia - zaznaczyła artystka. 

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

Data emisji: 04.10

Godzina emisji: 23.35

PR24/pkr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak