X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 10:32
Blisko 640 artystów z 20 państw, 15 koncertów, 8 orkiestr, 3 prapremiery, a to wszystko w zaledwie 9 dni. W dniach 15-23 listopada odbędzie się druga edycja Festiwalu Eufonie, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Na temat wydarzenia mówili w audycji "Weekend kulturalny" prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK oraz Joanna Bancerowska, rzecznik prasowa NCK.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: facebook.com/NarodoweCentrumKultury

Klasyka, elektronika, folk w międzynarodowym wydaniu to główne elementy tegorocznej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE. Zaplanowane wydarzenia, utrzymane w różnej konwencji, stylistyce i nurtach muzycznych, odbędą się m.in. w Filharmonii Narodowej, Zamku Królewskim oraz Teatrze Palladium.

– Pierwsza edycja festiwalu zaowocowała tym, że zaczyna się on zakorzeniać nie tylko w naszym myśleniu, ale zaczyna wychodzić poza nasz kraj. Cały czas szukamy nowych elementów, które moglibyśmy dołożyć do naszego repertuaru – podkreślił prof. Rafał Wiśniewski.

Pierwszy taka opera od 300 lat

Jak przyznała Joanna Bancerowska, tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu Eufonie będzie 450. rocznica Unii Lubelskiej. W związku z tym wydarzeniem zostanie zaprezentowana opera barokowa skomponowana przez Leonarda Vinciego odnaleziona przez Martynę Pastuszkę, koncertmistrza Orkiestry Historycznej w Berlinie.

– W ubiegłym roku po raz pierwszy od 300 lat wystawiono ją z okazji 100-lecia niepodległości Polski. W wersji koncertowej zostanie zaprezentowana również podczas Eufonii. W operze będzie sporo intryg politycznych, a także miłosnych – wskazała Joanna Bancerowska.    

Ze szczegółowym programem festiwalu można zapoznać się na stronie internetowej Narodowego Centrum Kultury.

Ponadto w audycji Anna Szylar, menadżer programu Digital Cultures, mówiła o konferencji poświęconej twórcom i odbiorcom kultury cyfrowej.

Natomiast aktorka Anna Cieślak i reżyserka Lena Frankiewicz zachęcały do zapoznania się z premierą Teatru Polskiego Radia, którą będzie "Mężczyzna" Gabrieli Zapolskiej.

"Weekend kulturalny" prowadziła Maja Kluczyńska.

mat. org./Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 26.09.2019

Godzina emisji: 23:35

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niepospolita". Filmowa opowieść o pięknie II Rzeczypospolitej

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 08:15
– Film miał trwać dwie minuty, miał być typowym internetowym filmikiem. Jednak pisząc scenariusz dostrzegliśmy jak wiele wspaniałych rzeczy musielibyśmy usunąć. Z tego powodu finalnie jego długość wyniesie blisko 20 minut – zdradziła kulisy powstawania krótkometrażowego filmu "Niepospolita" Danuta Nierada, współscenarzystka produkcji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Poczet królów Polski. Wizerunki władców na medalach i monetach"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 07:55
Wystawa prezentuje wizerunki polskich władców na numizmatach od początków państwa polskiego, czyli czasów Bolesława Chrobrego, aż po kres Pierwszej Rzeczypospolitej. O tym wyjątkowym wydarzeniu mówił w rozmowie z mają Kluczyńską Michał Zawadzki, kurator wystawy.
rozwiń zwiń