X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"W niebo stąpanie" - wystawa Jerzego Kaliny w warszawskiej Galerii Kordegarda

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 12:01
- Jerzy Kalina, bardzo wszechstronny artysta, który skończył pracownię malarską na warszawskiej ASP jest także scenografem, reżyseruje spektakle, tworzy rzeźbę, ale także prezentuje "akcje plastyczne", działania wykraczające poza same wystawy - mówiła o twórczości Jerzego Kaliny rzecznik prasowy Narodowego Centrum Kultury, Joanna Bancerowska.
Audio
Wystawa prac Jerzego Kaliny w Galerii Kordegarda
Wystawa prac Jerzego Kaliny w Galerii KordegardaFoto: fb.com/NarodoweCentrumKultury

- Wystawa nawiązująca do rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, składa się z figur naturalnej wielkości, trzymających w rękach symbole religijne wypieczone z chleba. Metaforycznie przedstawia losy ofiar wojny - relacjonowała Joanna Bancerowska.

Artysta umieszcza też w przestrzeni wystawy, choć osobno, piętnastą rzeźbę – postać chłopca, otoczonego ziemniakami. To metafora gehenny dziecka w czasie II wojny światowej, chłopca niosącego pod koszulą ziemniaki, zatrzymanego w drodze do domu.

Wystawę można oglądać w Galerii Kordegarda Narodowego Centrum Kultury, przez miesiąc – do 29 września.

W audycji także rozmowa z dr Danutą Sztencel – organizatorką Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na szczytach", organizowanego nieprzerwanie od 2009 r. przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

____________________ 

Data emisji: 06.09.2019

Godzina emisji: 23.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 13:25
Aż dziewięć dni będzie trwało w Zakopanem niezwykłe spotkanie z bogactwem góralskiej tradycji, muzyki, tańca, strojów, rzemiosła i kuchni. W stolicy polskich Tatr rozpoczął się 51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. O najciekawszych punktach programu mówiły w Polskim Radiu 24 Joanna Staszak, dyrektor festiwalu, a także Katarzyna Stachoń-Groblowy z Rady Artystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weekend kulturalny. Multimedialna Kampania Wrześniowa

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 00:10
O widowisku muzycznym w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku opartym na wojennej tragedii opowiadał dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patriotyczny weekend: "Koncert Niepodległości"w Gdańsku, "Rapsodia Śląska" w Chorzowie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 23:54
- Granie w tym miejscu to niesamowite emocje, niesamowite wzruszenie i - jak rzadko kiedy - możliwość dotknięcia historii tak bardzo wprost. Ten koncert dzieje się w przestrzeni historycznej - podkreślił Jacek Wiejski Górski, mówiąc o Koncercie Niepodległości na Westerplatte. Gościem Polskiego Radia 24 była także Aleksandra Turkiewicz, opiekun artystyczny koncerty.
rozwiń zwiń