X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kartka z Powstania". Poczuj się przez 16 minut jak Powstaniec

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 13:00
To pierwszy w Polsce projekt filmowy zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości: połączenie stereoskopii oraz dźwięku ambisonicznego pozwala widzom na odczuwanie immersji, czyli wrażenia, że jesteśmy wraz z bohaterami filmu "tu i teraz". Film VR można oglądać w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi.
Audio
Prezentacja na dziedzińcu MKiDN widowiska Kartka z Powstania
Prezentacja na dziedzińcu MKiDN widowiska "Kartka z Powstania"Foto: PAP/Paweł Supernak

dobosz,wiśniewski1200x660.jpg
"Kartka z Powstania" to świat wirtualnej rzeczywistości

"Kartka z Powstania” to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce. Opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego "Sabały", który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

Tomasz Dobosz, reżyser Tomasz Dobosz, reżyser

Zwariowany pomysł Sieroszewskiego "Sabały"

Gościem audycji był Tomasz Dobosz, reżyser filmu. - Wyobraźmy sobie, że jest 11 sierpnia 1944 roku. Na Reducie Wawelskiej kończy się amunicja. Następnego dnia pada zwariowany pomysł, żeby ewakuować Redutę, ale nie wiadomo jak. Wtedy powstaje idea, aby przebić się z piwnic do kanałów i jakoś nimi przejść - opowiadał o tym, co działo się przed fabułą, która ma miejsce w filmie.

- Nikt wcześniej czegoś takiego nie robił. Ani Powstańcy, ani Niemcy nie byli na to przygotowani. Wtedy zaczyna się nasz film - dodał reżyser.


powstanie warszawskie.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

"Kartkę z Powstania" można oglądać bezpłatnie od wtorku do piątku oraz w weekendy. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć jedyny w swoim rodzaju film o Powstaniu Warszawskim.

W drugiej części audycji gościem był Rafał Monita, dyrektor artystyczny "Kulturalnego Placu Niepodległości". To projekt, którego pomysłodawcy i organizatorzy zapraszają wszystkich gości i mieszkańców Zakopanego do wspólnej aktywności i relaksu.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Weekend Kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Goście: Tomasz Dobosz (reżyser), Rafał Monita (dyrektor artystyczny)

Data emisji: 10.08.2019

Godzina emisji: 23:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kartka z Powstania". Od niepozornego eksponatu do filmu w technologii VR

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 10:13
Opowieść o powstańcu warszawskim kpt. Władysławie Sieroszewskim "Sabale" to pierwsze w Polsce fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści popularyzujący historię Polski. Jak trafić do młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 10:02
Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w audycji "Pora na Kulturę" spotkali się artyści i eksperci w dziedzinie popularyzacji historii. Magdalena Piejko rozmawiała z nimi o tym, jak promować historię w kulturze popularnej i jak trafiać z przekazem do młodych ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płk Ryszard Białous wrócił do domu. Jego prochy spoczęły na CW na Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 12:00
- To jest niezwykła chwila, sen o wolnej Polsce dopełnia się. Dla pana płk. Ryszarda Białousa, dla "Jerzego", to marzenie o tym, aby Polska była niepodległa, była w pełni suwerenna, była wolna, była kwitnąca i żeby być w niej... dzisiaj właśnie się realizuje - mówił prezydenta Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń