X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Bartosz Konopka: film "Krew Boga" dzieje się poza czasem

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 08:08
- Dzięki temu, że my wyciągnęliśmy tę opowieść z polskiego kontekstu, ten film się dzieje poza czasem i poza miejscem - mówił w audycji "Weekend kulturalny" reżyser filmu "Krew Boga" Bartosz Konopka.
Krew Boga
"Krew Boga"Foto: mat. prasowe/screen filmu

Gość Mai Kluczyńskiej podkreślił, że produkcja, którą współtworzył jest jak przypowieść szekspirowska. - Czujemy nawiązania do pewnych sytuacji i mechanizmów - zaznaczył.

Bartosz Konopka zapewnił, że film "Krew Boga" przypomina wyprawę na inną planetę albo grę komputerową. - Zapraszamy widza, by porzucił swoje przyzwyczajenia, by nie zastanawiał się, czy te rekwizyty się zgadzają, jaka to jest epoka, by skupił się na tym, co jest w ludziach - wyjaśnił reżyser.

***

„Krew Boga” to najnowsze dzieło Bartosza Konopki – twórcy nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku” i nagradzanego „Lęku wysokości”. Ten ze wszech miar wyjątkowy i odbiegający estetyką od poprzednich dzieł reżysera obraz jest osadzoną w czasach średniowiecza, lecz niepozbawioną współczesnego wymiaru refleksją na temat wiary i kościoła oraz przemocy i tolerancji, w formie przypominającą bezkompromisowe dzieła Nicolasa Windinga Refna czy serialowy hit „Gra o tron” - czytamy na stronie firmy dystrybuującej film.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/pkur

------------------------------------

Data emisji: 22.06.2019

Godzina emisji: 23.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak