X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

40-lecie pracy artystycznej Sławomira Zygmunta

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 08:23
Muzyk, poeta, kompozytor, dziennikarz, a także autor książek. Sławomir Zygmunt obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. W audycji "Weekend kulturalny" rozmowa o uwspółcześnionych wersjach utworów Edwarda Stachury i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego autora oraz jego muzycznych inspiracjach.
Audio
  • 12.04.19 Sławomir Zygmunt o artystycznej twórczości i muzycznych inspiracjach
Sławomir Zygmunt
Sławomir ZygmuntFoto: facebook.com/slawomirzygmunt

Sławomir Zygmunt związany jest z kręgami piosenki literackiej, folkowej i poetyckiej. Początki muzycznej działalności Sławomira Zygmunta to lata 80., kiedy aktywnie uczestniczył w działalności warszawskiego klubu Hybrydy. Przez kilka lat był dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej – OPPA.

Rozmówca Polskiego Radia 24 komponuje także muzykę do filmów oświatowych, reklamowych i dokumentalnych. Premiera filmu Piotra Koryckiego "Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska Armii Krajowej", do którego muzykę napisał Sławomir Zygmunt, odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego. Film zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych.

Podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat, Sławomir Zygmunt został odznaczony Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". 

Jako dziennikarz opublikował ponad 1,5 tysiąca artykułów: reportaży, wywiadów i recenzji, głównie z dziedziny kina i muzyki. 

"Weekend kulturalny" prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 12.04.2019

Godzina emisji: 23.35

Czytaj także

Ryszard Makowski: album to w pewnym sensie nowy etap mojego życia artystycznego

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 00:10
Satyryk i muzyk, związany przez lata z kabaretami OT.TO i Pod Egidą. Gościem audycji "Kulturalnie na Temat" był Ryszard Makowski. Okazją do spotkania była premiera albumu artysty, która odbyła się 14 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Frąckowiak: artystka łącząca pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 10:39
Jest autorką ponad 20 płyt i kaset. Koncerty Haliny Frąckowiak można było obejrzeć nie tylko w Polsce, ale również w wielu miejscach Europy i Stanów Zjednoczonych. Piosenkarka, zaliczana do grona najwybitniejszych postaci rodzimej estrady, była również gościem audycji "Pora na Kulturę".
rozwiń zwiń