X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 23:59
8 marca 2019 rozpocznie się jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, jednego z najstarszych festiwali teatru zawodowego w Polsce. O przesłaniu festiwalu mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Pilawska, dyrektor artystyczny i twórca festiwalu.
Audio
XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi
XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym w ŁodziFoto: mat. promocyjne

Festiwal zainauguruje otwarcie wystawy "Teatr i jego widz" (o godzinie 18:30 w foyer Teatru Powszechnego w Łodzi), o 19:00 rozpocznie się "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej" w reżyserii Moniki Strzępki - spektakl z Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Hasłem tegorocznego festiwalu jest "Publiczność". Ewa Pilawska przypominała że festiwal w Teatr Powszechny zawsze stawiał widza  w centrum. – To państwo, publiczność jesteście partnerem i wybieracie najlepszych aktorów i spektakle. Nie powołaliśmy grona krytyków, którzy stworzyliby jury oceniające spektakle. Od początku utrzymujemy przekaz teatru, który mówi o tym, że najważniejszy jest widz, i to w jego stronę kierujemy uwagę – podkreśliła.

Dyrektor artystyczna przypominała o znaczeniu poczucia wolności w sztuce. - Niezwykle dbam o to, aby państwo kupujący bilety czuli się w teatrze bezpiecznie i komfortowo, aby nie czuli się atakowani i zawłaszczani. Przestrzeń sztuki musi być przestrzenią wolności. Naszym zadaniem jest postawienie pytania, poruszenie istotnych tematów i przekazanie ich na stronę widza – zaznaczyła.

Ewa Pilawska podkreślała, że praca nad festiwalem to wyzwanie. – Trudno mi uwierzyć, że minęło już 25 lat od pierwszej edycji festiwalu. Cały czas fascynuje mnie przyszłość, co nie znaczy, że nie szanuję przeszłości, mam w sercu ludzi, których spotkałam po drodze. To pięknie, że Łódź dorobiła się tak ważnego festiwalu. Na początku były to spotkania, na których prezentowałam głównie teatry warszawskie, które miały ożywić Teatr Powszechny – wspominała dyrektor artystyczna festiwalu.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 07.03.2019

Godzina emisji: 23:35

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Łódź
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projekt "I co z tym światem?". Analiza i dyskusje nad współczesną kulturą

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 10:01
Analiza szeroko rozumianej kultury w czasach współczesnych oraz w przeszłości, a także nagradzanie osób, które zasłużyły się jako jednostki kształtujące świat w dobrym i przyjaznym dla nas kierunku. Oto cele projektu "I co z tym światem?" organizowanego przez Fundację Anioły Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Nowe Epifanie 2019. Dialog artystów ze sztuką religijną

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 10:59
Podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu „Listu do artystów” Jana Pawła II. O festiwalu mówili w PR 24: Paweł Dobrowolski, dyrektor festiwalu, oraz Monika Kucia, kuratorka kulinarna festiwalu.
rozwiń zwiń