more_horiz

Czy miłość może trwać całe życie? Grażyna Wolszczak o spektaklu "Czworo do poprawki"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 23:59
- Proszę spojrzeć co się dzieje w polityce, jakie emocje są w społeczeństwie, jak jesteśmy podzieleni. Znajdźmy coś, co nas łączy - zaapelowała na antenie Polskiego Radia 24 Grażyna Wolszczak. Aktorka współtworzy spektakl "Czworo do poprawki", w którym skupia się na tajemnicy długoletnich związków i trwałej miłości.
Audio
  • 14.02.2019 "Czworo do poprawki". Grażyna Wolszczak: znajdźmy coś, co nas łączy
Grażyna Wolszczak
Grażyna WolszczakFoto: Andrzej Wrzesinski/East News

Grażyna Wolszczak współtworzy spektakl "Czworo do poprawki", w którym zastanawia się nad trwałością miłości dwojga ludzi oraz przepisem na udany związek. Punktem wyjścia do stworzenia sztuki jest refleksja, że "ludzie szybko rezygnują, nie chcą pracować nad związkiem" oraz pytanie "czy kiedyś było lepiej, inaczej?".

Aktorka zwróciła uwagę, że "nie pracujemy nad relacjami" i przytoczyła statystykę GUS-u, że około 60 tys. małżeństw rozwiodło się w ubiegłym roku z powodu różnicy charakterów.

- Razem z bohaterami sztuki zastanawiamy się czy to jest możliwe, czy miłość może trwać całe życie. Połączyliśmy to z kampanią społeczną "Kochajmy się". Wymyśliliśmy, żeby zaprosić do rozmowy pary, które mają za sobą 50 czy 60 lat związku - powiedziała Grażyna Wolszczak. Zaznaczyła, że para o najdłuższym stażu jest razem od 73 lat. Aktorka uznała, że z parami o takim stażu należy porozmawiać o miłości, żeby stworzyć przedstawienie. W efekcie powstał spektakl "wlewający nadzieję w serce". 

Grażyna Wolszczak zaznaczyła, że można czerpać przykład od swoich bliskich. - Warto spojrzeć czule i na naszych rodziców, i na naszych dziadków - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

"Weekend Kulturalny" prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------

Data emisji: 31.01.2019

Godzina emisji: 23.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak