X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy miłość może trwać całe życie? Grażyna Wolszczak o spektaklu "Czworo do poprawki"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 23:59
- Proszę spojrzeć co się dzieje w polityce, jakie emocje są w społeczeństwie, jak jesteśmy podzieleni. Znajdźmy coś, co nas łączy - zaapelowała na antenie Polskiego Radia 24 Grażyna Wolszczak. Aktorka współtworzy spektakl "Czworo do poprawki", w którym skupia się na tajemnicy długoletnich związków i trwałej miłości.
Audio
  • 14.02.2019 "Czworo do poprawki". Grażyna Wolszczak: znajdźmy coś, co nas łączy
Grażyna Wolszczak
Grażyna WolszczakFoto: Andrzej Wrzesinski/East News

Grażyna Wolszczak współtworzy spektakl "Czworo do poprawki", w którym zastanawia się nad trwałością miłości dwojga ludzi oraz przepisem na udany związek. Punktem wyjścia do stworzenia sztuki jest refleksja, że "ludzie szybko rezygnują, nie chcą pracować nad związkiem" oraz pytanie "czy kiedyś było lepiej, inaczej?".

Aktorka zwróciła uwagę, że "nie pracujemy nad relacjami" i przytoczyła statystykę GUS-u, że około 60 tys. małżeństw rozwiodło się w ubiegłym roku z powodu różnicy charakterów.

- Razem z bohaterami sztuki zastanawiamy się czy to jest możliwe, czy miłość może trwać całe życie. Połączyliśmy to z kampanią społeczną "Kochajmy się". Wymyśliliśmy, żeby zaprosić do rozmowy pary, które mają za sobą 50 czy 60 lat związku - powiedziała Grażyna Wolszczak. Zaznaczyła, że para o najdłuższym stażu jest razem od 73 lat. Aktorka uznała, że z parami o takim stażu należy porozmawiać o miłości, żeby stworzyć przedstawienie. W efekcie powstał spektakl "wlewający nadzieję w serce". 

Grażyna Wolszczak zaznaczyła, że można czerpać przykład od swoich bliskich. - Warto spojrzeć czule i na naszych rodziców, i na naszych dziadków - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

"Weekend Kulturalny" prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------

Data emisji: 31.01.2019

Godzina emisji: 23.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak