X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

CJ Viann: muzyka jest emocją, instrument narzędziem jej wyrażania

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 00:00
- Muzyka jest dla mnie tą formą komunikacji z drugim człowiekiem, w której mogę najbardziej wyrazić siebie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 CJ Viann, pozńański DJ. - To jest moja forma nawiązania dialogu - dodał.
Audio
CJ Viann
CJ ViannFoto: CJ Viann (Maciej Molewski)

CJ Viann, czyli Maciej Molewski , poznański DJ, opowiadał czym jest dla niego muzyka. Mówił, że ludzie "nie mają do muzyki stosunku faktowego", raczej jest ona przestrzenią, którą ludzie sami sobie interpretują. - To zawsze jest bardzo indywidualna, bardzo personalna emocja związana z życiem każdego człowieka powiedział gość "Weekendu Kulturalnego".

Muzyk podkreślił, że "chce się w życie słuchacza »wślizgnąć« emocją startową, którą proponuje". - Jeżeli ona staje się narracją czyjegoś życia, to tu się zamyka koło - opowiadał Maciej Molewski.

Artysta powiedział też, że technologia jest dla niego "sprzymierzeńcem". Powiedział o sobie, że jest "dzieckiem technologii cyfrowej", która "wprowadziła w muzyce egalitaryzm". - Tworzenie muzyki stało się niesłychanie dostępne, o wiele tańsze mniej czasochłonne  - mówił CJ Viann.

Łatwość tworzenia muzyki w dzisiejszych czasach, jak powiedział gość audycji, "ma swój koszt", ale ma swoje plusy. - Każdy, kto ma coś do powiedzenia w muzyce tak naprawdę, nie ma już dziś bariery technologicznej czy bariery wyrażania emocji - powiedział muzyk i dodał, że "muzyka jest spontaniczną emocją, a instrument jest narzędziem jej wyrażania".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Weekend Kulturalny" prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/msze, IAR

--------------------------------

Data emisji: 8.02.2019

Godzina emisji: 23.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak