X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Kędziorek: Polskie Radio od dziesięcioleci jest najwierniejszym mecenasem kultury

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 10:33
- Muzyka ludowa w różnych formach estetycznych była obecna w Polskim Radiu od zawsze - powiedział w audycji "Weekend kulturalny" Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
Audio
  • 10.01.19 Weekend kulturalny. Piotr Kędziorek o działalności Radiowego Centrum Kultury Ludowej
Wszystkie wiadomość dotyczące kultury ludowej w jednym miejscu
Wszystkie wiadomość dotyczące kultury ludowej w jednym miejscuFoto: mat.pras.

Rolą powołanego w 1994 roku Radiowego Centrum Kultury Ludowej są działania na rzecz ochrony, promocji i dokumentacji kultury tradycyjnej oraz promowanie nowych, powstających obecnie zjawisk. Centrum zajmuje się kulturą ludową w różnych formach: od promocji na antenach wszystkich programów Polskiego Radia, przez organizowanie stałej dokumentacji istniejących jeszcze tradycji, organizację koncertów i festiwali (Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja), promocję na antenach stacji zagranicznych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców, animowanie nowych wydarzeń artystycznych, aż po publikowanie serii płytowej "Muzyka Źródeł".

Czytaj więcej
RCKL Żywieckie Gody 1200.JPG
Żywieckie Gody po raz 50.

- Polskie Radio od dziesięcioleci jest najwierniejszym mecenasem kultury. Dokumentujemy muzykę tradycyjną i przeróżne zjawiska związane z współczesną interpretacją kultury - przypomniał Piotr Kędziorek. Dziennikarz zauważył, że "Radiowe Centrum Kultury Ludowej jest taką emanacją działalności Polskiego Radia". - W naszej redakcji pracują osoby wyspecjalizowane i pasjonaci ludowej kultury tradycyjnej - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Aby przejść do serwisu kliknij TUTAJ.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

PR24

____________________ 

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 23:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żywa szopka u Lachów Szczyrzyckich z Sadku-Kostrzy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 12:45
W "Źródłach" członkowie zespołu regionalnego Śwarni Łojce i Pnioki z Sadku-Kostrzy, przedstawiciele Lachów Szczyrzyckich,  opowiadali o tajnikach tworzonego przez siebie przedstawienia zwanego żywą szopką.
rozwiń zwiń