more_horiz

Piotr Kędziorek: Polskie Radio od dziesięcioleci jest najwierniejszym mecenasem kultury

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 10:33
- Muzyka ludowa w różnych formach estetycznych była obecna w Polskim Radiu od zawsze - powiedział w audycji "Weekend kulturalny" Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
Audio
  • 10.01.19 Weekend kulturalny. Piotr Kędziorek o działalności Radiowego Centrum Kultury Ludowej
Wszystkie wiadomość dotyczące kultury ludowej w jednym miejscu
Wszystkie wiadomość dotyczące kultury ludowej w jednym miejscuFoto: mat.pras.

Rolą powołanego w 1994 roku Radiowego Centrum Kultury Ludowej są działania na rzecz ochrony, promocji i dokumentacji kultury tradycyjnej oraz promowanie nowych, powstających obecnie zjawisk. Centrum zajmuje się kulturą ludową w różnych formach: od promocji na antenach wszystkich programów Polskiego Radia, przez organizowanie stałej dokumentacji istniejących jeszcze tradycji, organizację koncertów i festiwali (Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja), promocję na antenach stacji zagranicznych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców, animowanie nowych wydarzeń artystycznych, aż po publikowanie serii płytowej "Muzyka Źródeł".

Czytaj więcej
RCKL Żywieckie Gody 1200.JPG
Żywieckie Gody po raz 50.

- Polskie Radio od dziesięcioleci jest najwierniejszym mecenasem kultury. Dokumentujemy muzykę tradycyjną i przeróżne zjawiska związane z współczesną interpretacją kultury - przypomniał Piotr Kędziorek. Dziennikarz zauważył, że "Radiowe Centrum Kultury Ludowej jest taką emanacją działalności Polskiego Radia". - W naszej redakcji pracują osoby wyspecjalizowane i pasjonaci ludowej kultury tradycyjnej - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Aby przejść do serwisu kliknij TUTAJ.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

PR24

____________________ 

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 23:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żywa szopka u Lachów Szczyrzyckich z Sadku-Kostrzy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 12:45
W "Źródłach" członkowie zespołu regionalnego Śwarni Łojce i Pnioki z Sadku-Kostrzy, przedstawiciele Lachów Szczyrzyckich,  opowiadali o tajnikach tworzonego przez siebie przedstawienia zwanego żywą szopką.
rozwiń zwiń