X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Premiera filmu "Pewnego razu w listopadzie". "Od strony przedmieść dobrze widać miasto"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 17:32
Andrzej Jakimowski, reżyser filmu "Pewnego razu w listopadzie" postanowił wziąć na warsztat współczesność i w ramach historii o niesprawiedliwości i wykluczeniu opowiedzieć o współczesnym radykalizmie, gdzie ludzie trafiają na ulicę, bo biurokratyczna machina pozbawiona jest empatii, a Dzień Niepodległości staje się celebracją siły. O swoim najnowszym filmie reżyser opowiadał w Weekendzie Kulturalnym.
Audio
  • 3.11.17 Andrzej Jakimowski o swoim najnowszym filmie pt. „Pewnego razu w listopadzie”.
Kadr z filmu Pewnego razu w listopadzie
Kadr z filmu "Pewnego razu w listopadzie"Foto: mat. promocyjne

- Chciałbym abyśmy na ekranie ujrzeli Warszawę bez filmowego make up’u. Warszawa jest zróżnicowana. Przede wszystkim jest sfilmowana w listopadzie, gdzie nie ma za dużo słońca. Takie dni też mają swój urok – zaznaczył Andrzej Jakimowski.

- Staraliśmy się coś wydobyć z Warszawy, pokazać trochę nowoczesnej Warszawy z szybko rosnącą panoramą biurowców, z której wszyscy są dumni - ja też, ale i z przedmieściami, które nie są aż tak eleganckie. Właśnie od strony przedmieść dobrze widać miasto, dobrze widać charakter miasta – kontynuował reżyser.

Jak dodał, film opisuje historię rodziny inteligenckiej z warszawskiego Śródmieścia, rodziny niepełnej, w której nie ma ojca, w której matka sama zmaga się z wychowaniem syna.

W audycji także przegląd premier teatralnych weekendu autorstwa Pauliny Kozion.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/pr

Weekend kulturalny w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 3.11.17

Godzina emisji: 15:40