X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Sprzedaż internetowa zyskuje na znaczeniu”. Prawa konsumentów

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 21:21
Zbliża się początek przedświątecznego szaleństwa w sklepach, czyli tzw. Czarny Piątek. Polacy coraz chętniej robią zakupy w internecie. Szacuje się, że co najmniej połowa choć raz w roku kupuje coś w sieci. O tym, jak zweryfikować sprzedawcę i jakie mamy prawa jako klienci internetowych sklepów, mówili w audycji Pogotowie Konsumenckie prof. Mariusz Trojanowski (Uniwersytet Warszawski) i prawniczka, specjalistka w zakresie praw konsumenta Paulina Rutkowska.
Audio
  • 16.11.17 Prof. Mariusz Trojanowski i Paulina Rutkowska o zakupach przez internet
Połowa e-konsumentów kupuje w sieci kilka razy w miesiącu, a przynajmniej raz w tygodniu na internetowe zakupy wybiera się co dziesiąty Polak.
Połowa e-konsumentów kupuje w sieci kilka razy w miesiącu, a przynajmniej raz w tygodniu na internetowe zakupy wybiera się co dziesiąty Polak.Foto: pexels / CC0

Jak podkreślił prof. Mariusz Trojanowski, sprzedaż internetowa zyskuje w ostatnim czasie na znaczeniu. - Badania są dość spójne co do wyników. Widzimy, że różne kategorie polskich konsumentów coraz częściej sięgają po oferty internetowe. To już nie tylko młodzi konsumenci. Badania mówią, że co trzeci konsument w wieku powyżej 60 lat także jest zainteresowany zakupami w internecie i zaczyna eksperymentować z tą formą dokonywania zakupów – zaznaczył gość.

Z kolei Paulina Rutkowska wyjaśniła, że konsumentom dokonującym zakupów przysługują prawa, także gdy produkt czy usługa podlega promocji. – Nie należy bać się zakupów objętych promocją, bo promocje nie rządzą się innymi prawami. Tak samo jak w przypadku zakupu po normalnej cenie, tak też w tym przypadku możemy reklamować wadliwe produkty, a jeśli kupujemy je przez internet - możemy odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny – tłumaczyła.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Dominik Olędzki.

Polskie Radio 24/pr

Pogotowie Konsumenckie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 16.11.17

Godzina emisji: 20:35