X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pogotowie Konsumenckie: Jak reklamować artykuły budowlane?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 21:03
Gośćmi Pogotowia Konsumenckimi były Iwona Tokarska z Departamentu Wyrobów Budowlanych w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego i Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ekspertki mówiły w Polskim Radiu 24 m.in o tym, kiedy możemy reklamować artykuły budowalne.
Audio
  • 28.09.17 Pogotowie Konsumenckie: Ekspertki o reklamowaniu artykułów budowlanych
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/nolosabias/CC BY-NC-ND 2.0

Podczas telefonicznego dyżuru Pogotowia Konsumenckiego jedna ze słuchaczek zapytała, czy w przypadku położenia na ścianę płytek przeznaczonych do wykładania podłóg, nie będzie problemu z późniejszą, potencjalną reklamacją produktu.

– Taki wyrób oczywiście można położyć na ścianę, ale trudno ocenić, jak on się w późniejszym czasie zachowa. Najważniejsze jest czytanie etykiet, tam mamy opisane zastosowanie produktu. W przypadku płytek, może to być podłoga, ściana czy sufit (…). W kontekście podłóg najważniejsza jest wytrzymałość na zginanie, a dla płytek ściennych i sufitowych, przyczepność. Płytka podłogowa położona na ścianie zapewne się nie złamie, ale może odpaść – mówiła w PR24 Iwona Tokarska.

– W przypadku, gdy stosujemy dany wyrób niezgodnie z oznaczeniem producenta, to oczywiście możemy mieć problem z reklamacją. W reklamacji musimy bowiem opisać, co się wydarzyło. W przypadku niezgodnego użycia produktu konsumentowi będzie zatem trudno zgłosić reklamację – wyjaśniała Małgorzata Cieloch.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Sylwia Zadrożna.

Polskie Radio 24

Data emisji: 28.09.17

Godzina emisji: 20.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak