X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pokażemy inne oblicze Vivaldiego". Kustosz Zamku Królewskiego o pierwszym Festiwalu Muzyki Barokowej

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 08:35
- Pewne dzieła Vivaldiego zna każdy. Jeśli ktoś słyszy to nazwisko natychmiast kojarzy je z Czterema porami roku. Nasz festiwal pokaże trochę inne oblicze Vivaldiego - powiedziała w Polskim Radiu 24 o pierwszym Festiwalu Muzyki Barokowej Aleksandra Buszta-Bąk, kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie.
Plakat Festiwalu Muzyki Barokowej
Plakat Festiwalu Muzyki BarokowejFoto: zamek-krolewski.pl

W niedzielę wieczorem na Zamku Królewskim w Warszawie rozpocznie się pierwszy Festiwal Muzyki Barokowej. Repertuar w całości wypełnią utwory najwybitniejszego przedstawiciela włoskiego baroku w muzyce - Antonia Vivaldiego. Słynnych utworów będzie można wysłuchać w wykonaniu uznanych artystów: Agaty Szymczewskiej, Jadwigi Kotnowskiej, Anny Radziejewskiej, Jakuba Jakowicza, Marka Niewiedziała i innych.

Madama Butterfly plakat sztuka Opera Bałtycka 1200.jpg
Od Krakowa do Gdańska – teatry zapraszają!

Kustosz Zamku Królewskiego Aleksandra Buszta-Bąk w "Rozmowie kulturalnej" przybliżyła program festiwalu i kulisy jego organizacji- Pandemia zmusiła naszą instytucję do przeorganizowania się i to dotknęło również nasze tradycyjne cykle koncertowe. Dlatego skomasowaliśmy nasze koncerty na czas czerwca, kiedy - jak przewidywaliśmy - zniesione zostaną obostrzenia - wyjaśniła.

- Pewne dzieła Vivaldiego zna każdy, przynajmniej z tytuły. Jeśli ktoś słyszy to nazwisko natychmiast kojarzy je z Czterema porami roku - przyznała Buszta-Bąk. - Nasz festiwal pokaże trochę inne oblicze Vivaldiego. Każdy z kolejnych koncertów skupi się na innym instrumencie wiodącym. Niedzielny koncert będzie poświęcony skrzypcom - zapowiedziała.

Dwoje głównych wykonawców niedzielnego koncertu to Agata Szymczewska i Jakub Jakowicz. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Drugi koncert festiwalu, w środę 16 czerwca, będzie poświęcony kolejnemu instrumentowi - fletowi. 


Posłuchaj
20:28 _PR24_AAC 2021_06_13-08-35-58 (1).mp3 Aleksandra Buszta-Bąk o pierwszym Festiwalu Muzyki Barokowej ("Rozmowa kulturalna"/PR24)

Koncertom będzie towarzyszyła prezentacja najnowszych nabytków malarskich Zamku Królewskiego w Warszawie. - Przed każdym koncertem będzie prezentowany i omawiany inny obraz. W niedzielę będzie to dzieło Kogut, kura z kurczętami i gołębie autorstwa Melchiora de Hoendecoerta - zapowiedziała Buszta-Bąk.

Festiwal potrwa do 23 czerwca. Wydarzenie będzie można śledzić na antenie Programu 2 Polskiego Radia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

***

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Aleksandra Buszta-Bąk

Data emisji: 13.06.2021

Godzina: 8.35

kp

Czytaj także

"Spotkanie pełne wzruszeń". Renata Czerwińska o książce o życiu ks. Pawlukiewicza

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 09:45
- Żadne z nas nie zdawało sobie wtedy sprawy z tego, że to będzie spotkanie na 7 tygodni, bardzo emocjonalne spotkanie pełne łez, wzruszeń - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Renata Czerwicka, autorka książki "Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk", która opowiada o życiu ks. Piotra Pawlukiewicza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lukrecja jest głosem w tej sprawie". Kamila Siwińska przed premierą "The Rape of Lucretia"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 12:47
- Skończył się czas, kiedy milczenie załatwiało sprawę w związku z ofiarami mechanizmów przemocy, które jak się okazuje, bardzo długo były aktywne w każdej dziedzinie życia. Dzisiaj ofiary nie mogą milczeć i nie ma na to przyzwolenia. Ten proces jest już globalny. - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Kamila Siwińska, reżyserka spektaklu "The Rape of Lucretia".
rozwiń zwiń