X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Film o kard. Wyszyńskim. Reżyser w PR24: wiele osób mnie namawiało, by podjąć ten temat

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 08:59
- Wiele osób namawiało mnie do tego, aby podjąć tę tematykę. Zacząłem zagłębiać się w to. Nie znałem tej postaci dobrze i zastanawiałem się dlaczego wielu osobom zależy na tym, aby taki film powstał - powiedział w Polskim Radiu 24 o początkach pracy nad filmem Michał Kondrat, reżyser "Proroka".
Kardynał Stefan Wyszyński
Kardynał Stefan WyszyńskiFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

28 maja przypadała 40. rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Właśnie tego dnia na konferencji prasowej ogłoszono informację o prowadzeniu prac nad filmem "Prorok", który ma opowiadać o Prymasie Tysiąclecia. To debiut fabularny Michała Kondrata.

nac stefan wyszyński 1200.jpg
"Pomagał przetrwać komunistyczny reżim". Kotański o zasługach kard. Wyszyńskiego dla Polski

"Ta postać jest zupełnie inna"

Michał Kondrat powiedział, że film o kardynale osadzony będzie w komunistycznej Polsce i ówczesnych problemach. - Postać prymasa Wyszyńskiego jest zupełnie inna i jego heroizm objawia się inaczej niż u większości świętych czy błogosławionych. W filmie Prorok wszystko opiera się głównie o ciężkich czasach komunizmu i relacjach prymasa z władzami. Trudnych negocjacjach, które prowadzi zarówno z pierwszym sekretarzem Gomułką i premierem Cyrankiewiczem - powiedział.

- Ma przeprowadzić Kościół przez te trudności, często ustępując w niektórych sprawach, ale finalnie jego odwaga i siła zwycięża - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że postać kardynała jest bardzo złożona. - Wiele osób namawiało mnie do tego, aby podjąć tę tematykę. Zacząłem zagłębiać się w to. Nie znałem tej postaci dobrze i zastanawiałem się, dlaczego wielu osobom zależy na tym, aby taki film powstał. Kiedy zacząłem studiować to wszystko, to zauważyłem, że to niezwykle trudna postać. Tak naprawdę wiele osób nie ma wyobrażenia o prymasie - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
20:07 PR24_mp3 2021_05_30-08-34-58.mp3 Michał Kondrat o filmie "Prorok" ("Gość PR24")

***

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Michał Kondrat (reżyser)

Data emisji: 30.05.2021

Godzina: 8.35

dz

Czytaj także

Prymas Stefan Wyszyński. 40. rocznica śmierci

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 06:00
Życiorys prymasa może być przewodnikiem po historii Polski prawie całego XX wieku. Na stronie wyszynski.polskieradio.pl przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z życia Prymasa Tysiąclecia i wpływ autorytetu Wyszyńskiego zarówno na rzesze wiernych, jak i odpieranie ataków komunistycznych władz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prymas Stefan Wyszyński. Jakie było jego nauczanie?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 16:50
Czterdzieści lat temu odszedł kardynał Stefan Wyszyński. Bronił wiary, pozycji Kościoła w państwie i społeczeństwie, głośno mówił o tym, że przebaczenie czyni człowieka wolnym. Kim był Prymas Tysiąclecia? 
rozwiń zwiń