X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Prywatnie milczący i raczej melancholijny, ożywał na ambonie". Czerwicka-Bobrowska o ks. Pawlukiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 09:30
- Cała nasza maksyma, to po co i jak działamy, zamyka się w słowach ks. Piotra Pawlukiewicza "rób to co kochasz" - mówiła w Polskim Radiu 24 Renata Czerwicka-Bobrowska, redaktor naczelna wydawnictwa RTCK.
Ksiądz Piotr Pawlukiewicz
Ksiądz Piotr PawlukiewiczFoto: PAP/Tomasz Gzell

Misją wydawnictwa jest pomaganie ludziom w rozwijaniu się we wszystkich kluczowych sferach życia. Tę maksymę wydawnictwo realizuje poprzez działalność w zakresie organizowania i wydawania konferencji, audiobooków, książek i muzyki. - Chodzi o to by znaleźć w życiu to co jest dla nas najważniejsze, to co nas ożywia, jak mówił śp. ks. Piotr Pawlukiewicz - powiedziała redaktor.

"Nie ma mety w rozwoju"

Podkreśliła, że wydawnictwo RTCK zajmuje się też budowaniem osiedli dla osób, które chcą robić to co kochają, z dostępem do ogródka. - Zajmujemy się więc różnymi dziedzinami, ale spaja to wszystko jedna idea: rozwój, w którym nie ma mety - zauważyła.

Renata Czerwicka-Bobrowska przypomniała postać ks. Piotra Pawlukiewicza, którego narracja i jego kazania, przewodzą wydawnictwu. W 2004 roku utworzył on Zatokę czyli internetowe, zamknięte forum na którym użytkownicy toczyli wszelkiego rodzaju dyskusje, w tym te związane z wiarą.


antkowiak 1200 pap.jpg
"Miałem wrażenie, że prześwietla moją duszę". Antkowiak o relacji z ks. Pawlukiewiczem i swojej płycie

Głosił liczne rekolekcje zarówno w parafiach i kościołach, jak i stacjonarne dla grup uczestników w wielu miastach Polski oraz dla środowisk polonijnych. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym "Seks – poezja czy rzemiosło?". Jego książki zostały przetłumaczone na język rosyjski, białoruski, ukraiński, litewski, węgierski, hiszpański. Przez wiele lat zmagał się m.in. z chorobą Parkinsona. Zmarł 21 marca 2020 w Warszawie w wieku niespełna 60 lat.

"Często milczał"

- Niewiele osób o tym wie, że ta jego melancholijna strona, dominowała w jego osobowości. W towarzystwie często milczał, spełniony był "na ambonie". Ogromnie ważną rolę w jego życiu odgrywała muzyka, chował się wraz z nią w domowym zaciszu, ale gdy była taka potrzeba, ani na moment nie tracił uważności, słynął z bystrości wypowiedzi - powiedziała redaktor, gość PR24.

Dodała, że w listopadzie 2019 r. ksiądz zadzwonił i zgodził się na rozmowę, która odbyła się z końcem stycznia tego roku. - 7 tygodni później zmarł. Powstała później jedyna i niestandardowa autobiografia, w której czytelnik spotyka się z człowiekiem z krwi i kości, dowiaduje się o słabościach księdza. Książkę trzeba czytać jednak między wierszami, nie literalnie - powiedziała red. Renata Czerwicka-Bobrowska.


Posłuchaj
22:56 PR24_MPLS 2020_11_22-08-35-43.mp3 R. Czerwicka-Bobrowska o wydawnictwie RTCK i ks. P. Pawlukiewiczu ("Rozmowa kulturalna")

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadząca: Magdalena Piejko

Gość: red. Renata Czerwicka-Bobrowska

Data emisji: 22.11.2020

Godzina: 08.35 


Czytaj także

"Podnosimy w niej nasz alarm dla Kościoła". Tomasz Rowiński o swojej najnowszej książce

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 09:30
- Książka opisuje nie tylko kryzys wiary, jaki przychodzi np. z Kościoła niemieckiego, ale i skandale seksualne wewnątrz Kościoła - mówił w Polskim Radiu 24 jeden z autorów książki "Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół", Tomasz Rowiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Bogdan Bartołd: grzechy ludzi Kościoła są dla młodzieży rzeczami karygodnymi

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 14:54
- Jeśli młodzi ludzie chcą widzieć w księdzu wzorzec, a dzieje się inna historia, to wytłumaczenie, że jesteśmy słabi, nie wystarcza. Powiedzmy sobie: człowieku, powołany przez Pana Boga, musisz się sprężyć, bo twoje świadectwo to najlepszy przykład - powiedział ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
rozwiń zwiń