X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nagrody Mediów Publicznych. Krzysztof Masłoń o nominowanych

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 10:24
W poniedziałek poznamy laureatów Nagród Mediów Publicznych w trzech kategoriach: muzyka, słowo i obraz. O nominowanych w kategorii słowo, w Polskim Radiu 24 mówił członek kapituły, dziennikarz i krytyk literacki Krzysztof Masłoń. 
Nagrody Mediów Publicznych 2020
Nagrody Mediów Publicznych 2020 Foto: mat. promocyjne

Gość PR24 podkreślił, że "od czasu polaryzacji, jaka nastąpiła w społeczeństwie – co się odbiło również na kulturze, na stosunku do literatury - zaczęliśmy czytać książki "swoje". - "Swoje" czytamy, nagradzamy i chwalimy. O "cudzych" z kolei mówimy źle. Tak się to wszystko ułożyło. Efekt tego jest fatalny - powiedział Krzysztof Masłoń. 

czabański 1200 pap.jpg
Krzysztof Czabański: potrzebny mecenat państwowy, prywatny jest upolityczniony

- Bo to, co wartościowe, często ginie, jest niezauważane, spychane. Trzeba przyznać, że są to działania celowe i bardzo jednostronne. W związku z tym taka nagroda, jak Nagroda Mediów Publicznych jest przynajmniej próbą wskazania na te zjawiska kultury, na tych ludzi, którym należy się uznanie za wieloletnią pracę - dodał dziennikarz.

Mówił także o nominowanych do nagrody. Jednym z nich jest prof. Andrzej Nowak. - Nas w kategorii słowo profesor interesuje od strony pisarskiej. To profesor nauk humanistycznych, wybitny historyk. Znawca problematyki polsko-rosyjskiej, ale jest również wytrawnym publicystą; człowiekiem zabierającym głos w najważniejszych kwestiach naszego życia publicznego. Jest autorem około 50 znakomitych książek - podkreślił Krzysztof Masłoń. 


Posłuchaj
23:21 _PR24_AAC 2020_11_15-08-35-42.mp3 Krzysztof Masłoń o Nagrodzie Mediów Publicznych (Rozmowa Kulturalna)

 

W poniedziałek poznamy laureatów Nagrody Mediów Publicznych w trzech kategoriach: muzyka, słowo i obraz. Jej pomysłodawca, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zaznaczył, że ta nagroda to forma mecenatu państwowego nad polskimi twórcami i że media publiczne są obszarem kultury.

W kategorii słowo nominowani zostali po raz kolejny: historyk profesor Andrzej Nowak, teoretyk i historyk literatury Włodzimierz Bolecki, pisarz, krytyk literacki, producent telewizyjny Andrzej Horubała oraz pisarz i tłumacz Antoni Libera.

W tym roku zgłoszono także Andrzeja Mularczyka, reportera, pisarza i scenarzystę, autora słuchowisk radiowych, dwukrotnie nagrodzonego Prix Italia.

Więcej w nagraniu.

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadząca: Magdalena Piejko

Gość: Krzysztof Masłoń (dziennikarz, krytyk literacki) 

Data emisji: 15.11.2020

Godzina: 08.36 

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Już dziś poznamy laureatów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 11:53
W poniedziałek poznamy laureatów Nagród Mediów Publicznych w trzech kategoriach: Muzyka, Słowo i Obraz. Jej pomysłodawca, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, podkreślał, że ta nagroda to forma mecenatu państwowego nad polskimi twórcami i że media publiczne są obszarem kultury.
rozwiń zwiń