X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Podnosimy w niej nasz alarm dla Kościoła". Tomasz Rowiński o swojej najnowszej książce

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 09:30
- Książka opisuje nie tylko kryzys wiary, jaki przychodzi np. z Kościoła niemieckiego, ale i skandale seksualne wewnątrz Kościoła - mówił w Polskim Radiu 24 jeden z autorów książki "Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół", Tomasz Rowiński.
Audio
  • T. Rowiński o swojej najnowszej książce ("Rozmowa kulturalna")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/PietervDoorn

Gość PR24 to współautor książki, która mierzy się z tematem relatywizmu w nauczaniu Kościoła. Autorzy (m.in. Paweł Lisicki, Paweł Milcarek, ks. Tadeusz Isakowicz Zalewski, o. Jacek Salij, Marek Jurek, Tomasz Rowiński, Jan Żaryn, ks. prof. Waldemar Chrostowski, ks. dr. Robert Skrzypczak, Grzegorz Kucharczyk etc.) w kilkunastu wywiadach, rozmawiają o wierze, Kościele, moralności, chrześcijanach.

Każdy rozdział ma swój aspekt: raz jest to ustalenie granicy co w wierze jest obowiązujące, a co dowolne, innym razem - czy źródła wiary (Pismo Św. Tradycja, etc.) zmienia się, a kiedy indziej - czy Kościół ma być raczej podobny do świata czy niepodobny.


czysciec foto 1 (1).jpg 1200
Michał Kondrat: film "Czyściec" był inspirowany prawdziwymi doświadczeniami

"Wielu autorów"

- Kościół się zmienił. Zachęca do aktywnego udziału w naszej wspólnocie wiary, ale w naszej książce jest wielu autorów, nie tylko są to osoby świeckie, mają różne spojrzenie. Jest to więc książka, która kontynuuje nasz alarm dla Kościoła, podnosimy w niej zestaw problemów do dyskusji - powiedział współautor książki.

Jak dodał, w książce on i jej współautor Paweł Milcarek, postanowili porozmawiać o takich miejscach nauczania Kościoła, gdzie pokutują schematy. - Celem było wyjście poza nie. Jedni widzą bowiem problemy tylko na zewnątrz Kościoła, a nie widzą ich wewnątrz. Chcieliśmy pokazać, że żyjemy w trudnych czasach dla Kościoła, w których katolicy potrzebują takiej formacji, która da im wewnętrzną siłę - podkreślił Tomasz Rowiński.


Posłuchaj
22:49 PR24_MPLS 2020_11_08-08-35-22.mp3 T. Rowiński o swojej najnowszej książce ("Rozmowa kulturalna")

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadząca: red. Magdalena Piejko

Gość: Tomasz Rowiński (autor książek, publicysta "Do Rzeczy")

Data emisji: 08.11.2020

Godzina: 08.36 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak