X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zapis mądrości życiowej, a nie spis porad". Kwiatkowska o książce "Kawa z psychologiem"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 10:00
- Oryginalność Marii Popkiewicz-Ciesielskiej polega na dużej bliskości życiu. Doskonale łączy ona różne nurty psychologii z życiową praktyką - mówiła w Polskim Radiu 24 polonistka, Adriana Kwiatkowska. 
Audio
  • M. Popkiewicz-Ciesielska i A. Kwiatkowska o książce "Kawa z psychologiem" ("Rozmowa kulturalna")
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: RossHelen/Shutterstock.com

Audycja jest poświęcona książce "Kawa z psychologiem" autorstwa Marii Popkiewicz-Ciesielskiej i Adriany Kwiatkowskiej, polonistce. Dr Maria Popkiewicz-Ciesielska na co dzień prowadzi gabinet psychoterapii we Wrocławiu. Jest psychologiem klinicznym i emerytowanym nauczycielem akademickim. Pracowała w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie obroniła doktorat na temat zachowań człowieka w sytuacjach kryzysowych. Przez wiele lat prowadziła nauki dla narzeczonych oraz pomagała rodzinom w przezwyciężaniu kryzysów i konfliktów.

Dorota Kania EN-1200.jpg
"Jedyna kobieta na liście". Dorota Kania o powstaniu filmu "Baśka" wyświetlonego na Festiwalu NNW

"Bycie ze sobą"

- To książka ponadgatunkowa, a jeśli można to uszczegółowić to powiedziałabym, że podchodzi pod gatunek jakim jest rozmowa i bycie ze sobą. To zapis mądrości życiowej, a nie spis psychologicznych porad - powiedziała Adriana Kwiatkowska. Maria Popkiewicz-Ciesielska dodała, że książka jest raczej rozmową człowieka z człowiekiem.

Odnosząc się do dzieciństwa i powszechnej opinii, która zakłada że aby w dorosłym życiu być szczęśliwym, trzeba je przeanalizować i "przerobić" jego traumy, dr Maria Popkiewicz-Ciesielska powiedziała, że każdy etap życia może być inspirujący dla przebiegu następnego etapu życia.

"Nie wyciągają wniosków"

- Przeszłam tysiące rozmów z ludźmi i choć byli moimi pacjentami, czerpałam z nich wiedzę. Okazało się, że jedni mając szczęśliwe dzieciństwo, nie potrafią w dorosłym życiu zrobić z tego pożytku, a ci którzy mieli gorsze doświadczenia jako dzieci, nie wyciągają wniosków w życiu dorosłym - powiedziała psycholog.

Zapraszamy do wysłuchania całego zapisu rozmowy.

Posłuchaj
21:50 PR24_MPLS 2020_10_18-08-35-43.mp3 M. Popkiewicz-Ciesielska i A. Kwiatkowska o książce "Kawa z psychologiem" ("Rozmowa kulturalna")

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadząca: red. Magdalena Piejko

Goście: dr Maria Popkiewicz-Ciesielska (psycholog) i Adriana Kwiatkowska (polonistka)

Data emisji: 18.10.2020

Godzina:  08.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Logiczny krok". Piotr Mazurek o powołaniu pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:15
- Prawo i Sprawiedliwość przeprowadziło już kilka historycznych działań, jeśli chodzi o wzmacnianie roli młodych ludzi w procesie stanowienia prawa, z oddaniem głosu młodzieży w sprawach związanych z przyszłością Polski - mówił w Polskim Radiu 24 minister Piotr Mazurek, podsekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej.
rozwiń zwiń