X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Pokazujemy zbiory z własnej kolekcji" Prof. Szczerski o nowej wystawie w MNK

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 09:30
- Konserwacji należało poddać plakaty polskie, często bardzo duże, ale też te bolszewickie, które pokazujemy po raz pierwszy - tak o wystawie "1920. Cud Wisły" mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Szczerski, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.
Muzeum Narodowe w Krakowie
Muzeum Narodowe w KrakowieFoto: shutterstock/wjarek

Gość PR24 mówił między innymi o wystawie "1920. Cud Wisły", na której prezentowane są plakaty z okresu wojny polsko-bolszewickiej, ilustrujące jej grozę, tworzone przez wybitnych polskich artystów – Edmunda Bartłomiejczyka, Zygmunta Kamińskiego, Felicjana Szczęsnego Kowarskiego, Zdzisława Gedliczkę, Józefa Mehoffera, Józefa Ryszkiewicza, Kamila Mackiewicza i Karola Homolacsa.

"Duża oglądalność"

- Pandemia trwa i muzeum działa w warunkach ekstremalnie trudnych, o czym świadczy ten wernisaż, już drugi organizowany on-line. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo. Dodam, że te wernisaże cieszą się mimo wszystko dużą oglądalnością w internecie, a wyświetlenia sięgają wielu tysięcy odsłon - powiedział prof. Andrzej Szczerski.


1200_1920_Cud_Wisły.jpg
"1920. Cud Wisły". Wystawa przypominająca o grozie bolszewickiej nawały

Podkreślił, że wystawa "1920. Cud Wisły" po raz pierwszy pokazuje zbiory z własnej kolekcji co jak zauważył jest paradoksem, bo nie były one prezentowane na większą skalę prawie w ogóle. - Uważam więc, że z powodu pandemii koronawirusa, muzea będą coraz częściej pokazywać swoje kolekcje - powiedział gość PR24.

"Konserwacja plakatów"

Plakaty z okresu wojny polsko-bolszewickiej zestawione zostały z propagandowymi plakatami radzieckimi autorstwa rosyjskich twórców, między innymi Włodzimierza Majakowskiego i Dimitrija Moora.

- Konserwacji należało poddać plakaty polskie, często bardzo duże, ale też te bolszewickie, które pokazujemy po raz pierwszy - mówił dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.


Posłuchaj
22:11 PR24_MPLS 2020_07_26-08-35-49.mp3 Prof. A. Szczerski o tym co dzieje się w Muzeum Narodowym w Krakowie ("Rozmowa Kulturalna")

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadząca: red. Magdalena Piejko

Gość: Prof. Andrzej Szczerski (Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie)

Data emisji: 26.07.2020

Godzina: 8.36 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Monumentalne dzieło związane z historią Kościoła". Uroczysta wystawa "Szablą i krzyżem"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 01:15
23 lipca odbył się uroczysty pokaz obrazu Jana Henryka Rosena "Polska - Matka świętych, tarcza chrześcijan" w stulecie "Cudu nad Wisłą". Polskie Radio objęło wydarzenie "Szablą i krzyżem" patronatem korporacyjnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"1920. Cud Wisły". Wystawa przypominająca o grozie bolszewickiej nawały

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 02:50
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na otwarcie wystawy "1920. Cud Wisły", której premiera odbyła się w czwartek, 23 lipca. Wystawa organizowana jest z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Polskie Radio objęło wydarzenie patronatem korporacyjnym.
rozwiń zwiń