X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Uczta artystyczna, która jest terapią". Spektakl "Jonasz" już dostępny w internecie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 11:00
Od niedawna można w internecie obejrzeć spektakl "Jonasz", za który odpowiada Teatr Exit - To kolejna historia biblijna, którą opowiadamy przez postacie wnoszące coś autentycznego - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Sikorski, reżyser sztuki. Gościem audycji był również ks. Mirosław Tosza.
Fragment filmu Jonasz
Fragment filmu "Jonasz"Foto: Screen YouTube

"Jonasz" to niezwykle przejmująca opowieść, którą przekazują osoby niepełnosprawne. - Główną rolę gra Bawer Aondo-Akaa, działacz społeczny pro-life. On prawdziwie odgrywa współczesnego Jonasza, bo nie tylko opowiada rolę. Biję od tego historia jego życia - powiedział Maciej Sikorski.

Czytaj więcej
kino teatr kultura widownia 1200 free
Teatr Exit. Maciej Sikorski: nie uciekamy od tematu cierpienia

Reżyser podkreślił jednak, że spektakl jest przede wszystkim aktem twórczym. - Staramy się, by nasza praca nie odbiegała poziomem od tego, co można zobaczyć w innych teatrach. Uczymy się od najlepszych, a poza osobami niepełnosprawnymi występują nasi przyjaciele, artyści z najwyższej półki - zauważył gość PR24.

Twórca zaznaczył, że każdy taki spektakl jest przedsięwzięciem artystycznym, ale sam teatr jest też terapią, która dzieje się na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony działa to na niepełnosprawnych aktorów, a z drugiej na widzów. - My osoby pełnosprawne odbywamy w tym teatrze terapię, która wiele nam uzmysławia. Próbujemy się tam przede wszystkim zmierzyć z pytaniem: czy sami mamy pełnosprawne serca - powiedział Maciej Sikorski.

Posłuchaj
21:45 _PR24_AAC 2020_07_19-08-36-02.mp3 Spektakl "Jonasz" (Rozmowa Kulturalna/PR24)

Biblijna historia ze współczesnym przekazem

Ks. Mirosław Tosza zwrócił zaś uwagę na metaforyczny wyraz całego spektaklu, w którym tytułowy Jonasz odkrywa wielkie pokłady mroku w sobie mimo, iż sam jest ewangelistą. - Jonasz jest posłany przez Boga, by głosić nawrócenie ludziom, których szczerze nienawidzi. Ta sztuka kapitalnie to wczoraj pokazała - ocenił duchowny.

- Jest to szczere nawiązanie do tego, co często robimy na co dzień - dodał gość PR24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadząca: Magdalena Piejko

Goście: Maciej Sikorski, ks. Mirosław Tosza

Data emisji: 19.07.2020

Godzina: 8.35

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak