X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Nie tylko słuchaj, ale zagraj. "Święto muzyki po królewsku" w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 09:43
Przez całą niedzielę, 21 czerwca, w Zamku Królewskim w Warszawie rozbrzmiewać będzie muzyka. Zaplanowano tam "Święto muzyki po królewsku". - Dzięki temu zwiedzający nie tylko będą mogli posłuchać utworów wielu kompozytorów w wykonaniu uzdolnionej artystycznie młodzieży, ale także samemu wystąpić, jeśli zabiorą ze sobą instrument - powiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Witkowska-Martynowicz z działu promocji Zamku Królewskiego.
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: Pixabay

Prawdziwa muzyczna gratka czeka zwiedzających Zamek Królewski w Warszawie w niedzielę, 21 czerwca. W Sali Wielkiej w godz. 12-15 rozbrzmiewać będzie muzyka m.in. Jana Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemana i Claude'a Debussy'ego w wykonaniu wschodzących scenicznych gwiazd - stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

zastawa ZK pap 1200x660.jpg
Unikatowa ceramika na pierwszej wystawie w Zamku Królewskim

Posłuchaj
23:14 PR24_AAC 2020_06_21-08-34-47.mp3 A. Buszta-Bąk i I. Witkowska-Martynowicz o "Święcie muzyki po królewsku" na Zamku Królewskim w Warszawie ("Rozmowa kulturalna")

 

- Muzyka będzie grana na żywo. Młodzi, niezwykle utalentowani artyści pokażą swoje już naprawdę spore umiejętności. Ale nie tylko w Sali Wielkiej zabrzmią dźwięki utworów klasycznych. W innych salach, np. w Senatorskiej, zwiedzający natkną się na telewizory, na których ekranach będzie można obejrzeć i zarazem wysłuchać partit na instrumenty dęte Jana Stefaniego oraz utworów lżejszych, w wykonaniu m.in. Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego - mówiła Izabela Witkowska-Martynowicz z działu promocji Zamku Królewskiego w Warszawie.

"Jedynym ograniczeniem rozmiar sceny"

Nie będzie to jedyna atrakcja muzyczna na zamku. W jego ogrodach przygotowano scenę, na której w godz. 10-20 będą mogli wystąpić wszyscy ci, którzy przyjdą z własnym instrumentem.

PAP Piotr Gliński 2 1200.jpg
Otwarcie Zamku Królewskiego w Warszawie. Gliński: to czas nowej normalności polskiej kultury

- Wydarzenie to nazywa się "Muzyczny Hyde Park". Podczas niego każdy chętny będzie mógł zaprezentować swój program. Nie obowiązują tu żadne rygory, obostrzenia. Właściwie chyba jedynym ograniczeniem będzie rozmiar sceny. Jeśli bowiem przyjdzie rodzina składająca się z dziadków, rodziców, dzieci i wnuków, to wszyscy się nie pomieszczą. Ale rzecz jasna mile widziani są wszyscy - zaznaczyła Aleksandra Buszta-Bąk z działu marketingu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadząca: Magdalena Piejko

Gość: Aleksandra Buszta-Bąk (Zamek Królewski w Warszawie), Izabela Witkowska-Martynowicz  (Zamek Królewski w Warszawie)

Data: 21.06.2020

Godzina: 8.34

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej. Ewa Stankiewicz o dokumencie "Stan zagrożenia"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 09:40
- Po dziesięciu latach zbierania materiału udało mi się ukończyć pierwszą część filmu dokumentalnego pt. "Stan zagrożenia" - ogłosiła w Polskim Radiu 24 Ewa Stankiewicz. Dokument ma ukazać nowe informacje na temat katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bohater niemal antyczny". Prezes Polskiej Fundacji Narodowej o Witoldzie Pileckim

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 09:30
- Opowieść o polskiej historii przez pryzmat tragedii jednostki, Witolda Pileckiego, który sprzeciwił się dwóm totalitaryzmom - tak o powstającym filmie "Raport Pileckiego" mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.
rozwiń zwiń