X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Psy 3. W imię zasad". "Kultowość tej serii opiera się na opowieści"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 09:29
- Nie przeżyłam tych czasów transformacji tak świadomie, raczej pokolenie moich rodziców pamięta te realia, kiedy "Psy" wchodziły na ekrany. Moja wiedza opiera się na opowieściach - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Dominika Walo, jedna z aktorek filmu "Psy 3. W imię zasad".
Audio
  • Dominika Walo: czuję radość, że mogłam uczestniczyć w takim projekcie (Rozmowa Kulturalna/PR24)
Marcin Dorociński oraz Dominika Walo w filmie Psy 3
Marcin Dorociński oraz Dominika Walo w filmie "Psy 3"Foto: Bartosz Mrozowski/mat. promocyjne
psy 3 w imię zasad Bogusław Linda 1200.jpg
Publicysta: "Psy 3" to bardzo dobry film sensacyjny

"Psy 3. W imię zasad" Władysława Pasikowskiego w pierwsze trzy dni wyświetlania w kinach przyciągnął blisko 400 tysięcy widzów. Sukces kasowy powinien cieszyć Władysława Pasikowskiego. Tak się jednak nie dzieje, bowiem film nie zachwycił krytyków. Co na temat samego filmu powiedziała aktorka Dominika Walo, która wcieliła się w postać Oli?

- Czuję radość, że mogłam uczestniczyć w takim projekcie, że mogłam w taki sposób wejść w zawód, że mogłam pracować z profesjonalistami. Tempo było zawrotne. Bycie na planie wymagało ode mnie wiele skupienia. To była dla mnie duża lekcja. Cieszę się, że mi się udało, że mogłam wypełnić zadanie aktorskie - podkreśliła Dominika Walo.

Młoda aktorka zaznaczyła, że skupiała się na scenach, które grała z Marcinem Dorocińskim. - Postać Oli, którą gram miała sceny głównie z Witem (komisarzem Witkowskim - przyp. red.). Czułam się komfortowo. To aktor profesjonalny, z dużym doświadczeniem, więc czułam się jak najbardziej "zaopiekowana", mogłam się skupić na swoim zadaniu - mówiła.

PSY 3. W IMIE ZASAD 1200.jpg
Aria czy Barbaria. Obraz III RP w filmie "Psy 3"

- Miałam też okazję "podglądać" pracę Bogusława Lindy, Cezarego Pazury... To również była ogromna przyjemność. (...) Ta trzecia część to wyjątkowy projekt. Bo to ci aktorzy mierzą się ze swoją własną legendą. To była duża nauka i przyjemność - mogłam patrzeć na nich, na ich pracę - tłumaczyła Walo.

Legenda "Psów"

- Ta kultowość opiera się na opowieści. Nie przeżyłam tych czasów transformacji tak świadomie, raczej pokolenie moich rodziców pamięta te realia, kiedy "Psy" wchodziły na ekrany. Moja wiedza opiera się na opowieściach, ale oczywiście filmy widziałam. Na potrzeby przygotowania się odświeżyłam sobie te części - zaznaczyła.

Rozmówczyni red. Piejko potwierdziła, że seria "Psy" była "przełomem w kinie gatunkowym". - Ma to również szerszy kontekst - społeczny. Było to wydarzenie kulturalne o szerszym znaczeniu, więc tym większa radość, że mogłam w tym wszystkim osobiście uczestniczyć - mówiła.

- W momencie, kiedy przeczytałam scenariusz byłam świadoma tego, że historia Wita i Oli to są te dzisiejsze realia. Ola reprezentuje współczesną dziewczynę, jest zdecydowanie bardziej bezpośrednia w kontaktach z ludźmi, niż ja sama prywatnie. To było bardzo ciekawe, że mogłam taką postać stworzyć - opowiadała aktorka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa Kulturalna"
Prowadząca: Magdalena Piejko 
Gość: Dominika Walo (aktorka)
Data emisji: 26.01.2020
Godzina emisji: 08.35

PR24/pb

Czytaj także

Sukces filmu „Psy 3. W imię zasad”

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 11:00
400 tysięcy widzów obejrzało film w ciągu 3 dni od premiery. Film Pasikowskiego z najlepszym otwarciem 2020 roku!
rozwiń zwiń