X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ludwika Ogorzelec. Z misją rozsławiania kultury polskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 19:01
- Kornel Morawiecki wysłał mnie do Paryża w 1985 r z misjami przedstawicielstwa Solidarność Walczącej i po ojcowsku nakazał także reprezentować i uświetniać imię sztuki polskiej i kultury w świecie. Pierwsza z tych misji skończyła się wraz z końcem komunizmu, drugą kontynuuję do dzisiaj w różnych zakątkach świata – mówiła w Polskim Radiu 24 Ludwika Ogorzelec, rzeźbiarka.
Audio
  • 19.01.2020 Ludwika Ogorzelec (Polskie Radio 24 / Rozmowa Kulturalna)
Wernisaż instalacji artystki Ludwiki Ogorzelec Taniec czarownic zorganizowany przez fundację Nowa przestrzeń sztuki na Placu Artystów w Kielcach.
Wernisaż instalacji artystki Ludwiki Ogorzelec "Taniec czarownic" zorganizowany przez fundację "Nowa przestrzeń sztuki" na Placu Artystów w Kielcach.Foto: PAP/Michał Walczak

Ludwika Ogorzelec to uznana polska rzeźbiarka, absolwentka wrocławskiej PWSSP (obecnie ASP im. Eugeniusza Gepperta). Od 1985 roku mieszka i pracuje w Paryżu. Mimo silnych związków z Francją i Paryżem – tu pracowała u boku słynnego artysty Césara, tu miała pierwsze wystawy, odnosiła pierwsze sukcesy, tu rozpoczęła się jej międzynarodowa kariera – tworząc swoje dzieła, które są obiektami site-specific, w wielu krajach na wszystkich kontynentach, przedstawia się zawsze jako artysta polski. To znamienne, ponieważ rzeźbiarka uznaje, że obok celów artystycznych i poznawczych jej praca ma jeszcze jedno zadanie – rozsławianie kultury polskiej.

Monografia Ludwiki Ogorzelec została opatrzona dedykacją dla Kornela Morawieckiego. – Był inicjatorem i duchem tej publikacji, przez lata dopingował mnie, rozumiał moją sztukę, wiedział co ja robię. W odróżnieniu od wielu ludzi, którzy dość obrazkowo odbierają moje prace, Kornel wiedział, co ja robię, sprzyjał, chyba dzięki niemu ta książka powstała - dodała gość audycji.

Ludwika Ogorzelec z powodzeniem realizuje ten cel biorąc udział w sympozjach, festiwalach i plenerach, przygotowując wystawy indywidualne i zbiorowe na całym świecie, m.in. w Australii, Stanach Zjednoczonych, Wietnamie, Hiszpanii, czy Szwecji.

***

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadzący: Magdalena Piejko

Gość: Ludwika Ogorzelec, rzeźbiarka

Data emisji: 19.01.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/ka/mat. promocyjne


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Janusz Janowski: sztuka prowadzona jest do śmierci klinicznej

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 09:40
- Na dalszy plan schodzą zjawiska, które mogłyby budować głębokie doświadczenie duchowe. Natomiast coraz częściej możemy mówić o sztuce zideologizowanej, głęboko zaangażowanej politycznie - powiedział dr Janusz Janowski, teoretyk i historyk sztuki. W dyskusji udział wzięła również publicystka kulturalna Monika Małkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Literatura i Pamięć", czyli pomoc i inspiracja dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 18:26
- Seria "Literatura i Pamięć" ma przede wszystkim pomagać nauczycielom szkół średnich w realizacji tego nowego programu. Co roku będą się ukazywać nowe egzemplarze tej serii - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Waśko, literaturoznawca.
rozwiń zwiń