X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa na stulecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 23:59
Wystawa "Szybciej, wyżej, dalej. 100 lat polskiego Związku Lekkiej Atletyki" dokumentuje stulecie PZLA. Wśród eksponatów, które można podziwiać, są pamiątki ważne dla każdego miłośnika sportu w Polsce: olimpijskie medale, unikatowe zdjęcia czy oryginalny statut Związku.
Audio
  • 17.04.19 Wystawa na stulecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki
Wystawa Szybciej, wyżej, dalej. 100 lat polskiego Związku Lekkiej Atletyki
Wystawa "Szybciej, wyżej, dalej. 100 lat polskiego Związku Lekkiej Atletyki"Foto: muzeumsportu.waw.pl

W Muzeum Sportu i Turystyki trwa wystawa "Szybciej, wyżej, dalej. 100 lat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki". Wydarzenie pozwala spojrzeć na dzieje polskiej lekkoatletyki przez pryzmat najwybitniejszych jej przedstawicieli, takich jak m.in. mistrzowie olimpijscy Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Stanisława Walasieiwcz, Irena Szewińska, Elżbieta Krzesińska, Robert Korzeniowski czy Tomasz Majewski, a także wielu innych medalistów prestiżowych imprez, specjalizujących się w różnych konkurencjach.

Marta Marek (kurator wystawy) mówiła, że "na wystawie można obejrzeć około 120 obiektów, zarówno archiwaliów, jak i eksponatów dokumentujących nie tylko historię związku, który świętuje tak zacny jubileusz, ale także eksponaty związane z historią lekkiej atletyki". - Historia polskiej lekkiej atlety i PZLA jest niesamowicie bogata. Było naprawdę ciężko przedstawić ją na tak małej powierzchni - powiedziała.

Kamil Siemiradzki (redaktor naczelny magazynu Muzeum Sportu i Turystyki "Dyskobol") mówił, że muzeum cieszy się dużym zainteresowaniem sportowców polskich i zagranicznych. Dodał, że wśród zwiedzających placówkę znalazł się nawet... słynny aktor Bruce Willis. - (Zbiory muzeum dotyczą) przede wszystkim polskiego sportu, sportu olimpijskiego. Są to muzealia, które kojarzą się z największymi sukcesami - powiedział.

"Rozmowę Kulturalną" prowadziła Maja Kluczyńska.

PR24/msze

-------------------------------

Data emisji: 2.04.2019

Godzina emisji: 23.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak